Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Az érzőneuron hosszú nyúlványa...

Az érzőneuron hosszú nyúlványa egy axon vagy egy dendrit?

Figyelt kérdés

Az álegynúlványú érzőneuron sejttestje a csigolyák közötti érződúcban található. Ide a receptorokból érkezik ingerületet a sejt hosszú nyúlványán keresztül. (Vagyis akkor az ingerület a sejttest felé halad.) Innét ezután átkerül egy rövidebb axonra és bejut a gerincvelő hátsó részébe.


Tudom, hogy hülyeség, de a hosszú nyúlvány akkor most tulajdonképpen micsoda? Mert én úgy tanultam, hogy ami a sejttest felé szállít ingerületet az dendrit. Másrészt a dendrit elvileg a rövidebb nyúlvány, és nem lehetnek rajta befűződések sem, ami miatt az ingerületvezetésnek lassabbnak kellene lennie. És ez így nem stimmel valahogy.


Szóval, valaki tudja a megoldást? Előre is köszönöm, most érettségizek, szóval azért vagyok így ráállva a témára. :)



2014. máj. 21. 11:20
 1/2 anonim ***** válasza:
2014. máj. 21. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Ok, nagyon köszönöm!

Kettéágazó axon. Hm. :) És én most már ezt is tudom!

Majd ijesztgetem vele a gyanútlan ellenfeleket a szóbeli biológia érettségin. :D

Amúgy ha ez lenne a legnagyobb bajom az éles vizsgán, akkor én lennék a legboldogabb a világon. Szerencsére a többi dolgot nagyjából értem, csak valahogy mindig megtalálnak ezek a hülye gondolatok, hogy akkor most mi hogy van. :)

De igen, most már tudom, hogy az érzőneuronnak nincs dendritje, a fehérjeemésztő fehérje nem emészti meg magát, a gabonamagok szemtermések, a macskám szőre pedig egy genetikai mutáció miatt fehér..

És most olvasom tovább a könyvet, egészen a következő összeesküvés-elméletig. :)

2014. máj. 21. 15:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!