Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Nem baj ha bodza virágból...

Nem baj ha bodza virágból csináltam szörpöt amit válogatás nélkül szedtem?

Figyelt kérdés
Tulajdonképpen arra gondolok hogy van 2 féle bodza,az egyik mérgező,de most nem tudom hogy csak a termése vagy az egész növény úgy ahogy...

2014. máj. 23. 23:07
 1/10 anonim ***** válasza:
De. A földi bodzának pontosan olyan az íze, amilyen a bűze... Mehet is majd a kukába az egész. Egyébiránt a fekete bodza (bokor) is mérgező, pontosabban minden zöld része az.
2014. máj. 23. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Meg lehet különböztetni, mert a mérgező gyalogbodza virágain piros a bibe. Keress rá a neten, és látni fogod képeken a különbséget. A fekete bodza ehető, a gyalogbodza nem.
2014. máj. 23. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
De Én most csak virágából csináltam úgymond szörpöt(házilag)
2014. máj. 24. 00:07
 4/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm,sikerült megnéznem :) A virágon tényleg jellemző az a sárgás szín,csak azon csodálkozom hogy az út széléről szedtem erdős területen és nagyon sokat,és hogy ilyet még nem is láttam ami pirosas...Magyarán akkor nem találkoztam gyalogbodzával :)

Köszönöm a válaszokat!

2014. máj. 24. 00:11
 5/10 anonim ***** válasza:
A feketebodza és a gyalogbodza virága között az a különbség, hogy a gyalogbodza virágában piros szín is van, míg a feketebodza virága hófehér.
2014. máj. 24. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Kóstold meg, mi baj lehet :D ha 1 pohár után még jól vagy, akkor iható.
2014. máj. 24. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Szörp próbája az ivás! :)

Csak majd tudjam a tüneteket,de nem lesznek tünetek,igaz ész nélkül szedtem a bodzavirágot,de egyik sem volt pirosas :) De nem is értem minek írtam ezt ki ide...

Google.hu,wikipedia ez mindenre választ ad ,de azért köszönöm szépen Nektek is!

2014. máj. 24. 00:52
 8/10 anonim ***** válasza:
Út mellett ne szedjél semmit, mert abban még ólom is van!
2014. máj. 24. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Wadmalac ***** válasza:

"mert abban még ólom is van"

Kb. a kilencvenes évek óta nincs ólom a benzinben, egyáltalán, úgyhogy az útszéli zöldségekben is max annyi, amit húsz év csapadéka nem volt képes elhordani, szóval szinte semmi.

De lehet épp elég egyéb káros emissziós maradékanyag, főleg szénhidrogének, nanoszemcsés korom, mind káros.

Ezért tényleg nem a legjobb ott szedni.

2014. máj. 26. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Út szélén az autógázok a baj,zöldséges veteményekben meg a rovar irtók :)
2014. máj. 26. 15:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!