Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Magyarországon hol vannak...

Adammaister kérdése:

Magyarországon hol vannak energia növények? Hol érné meg telepíteni ezeket a növényeket?

Figyelt kérdés

2014. máj. 24. 13:55
 1/5 anonim ***** válasza:
0%
energia növények?? az milyen? lapos elem a gyümölcse vagy mi? :D
2014. máj. 24. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 2xSü ***** válasza:
100%

#1: Ha valamiről nem hallottál, ha valamit nem értesz, akkor miért válaszolsz? Legalább keresnél rá a Google-ban előtte, hogy tényleg létezik-e a fogalom. (Lásd: [link] ) (Most tekintsünk el attól, hogy a kérdező rosszul írta.)


Itt szerintem kérdés, hogy mi számít energianövénynek. Alapvetően ugye vannak kimondottan ilyen céllal kitenyésztett növények, azok tuti ide tartoznak. De definíció szerint bármilyen növény ide tartozik, amit kimondottan energiakinyerés céljából ültetünk, egy közönséges kukoricaföld is, amiből bioetanolt készítenek. De egy olyan erdő is, aminek a fáiból, vagy azok egy részéből tűzifa lesz. Ezekből biztos, hogy van Magyarországon, szinte bárhol.


Hogy kimondott energiaültetvények vannak-e, azt nem tudom, én még nem hallottam róla. Próbálkozások, kísérleti ültetvények biztos, hogy vannak, de ténylegesen működő üzemről én nem tudok.

2014. máj. 24. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Szalmaerőmű van Pécsett, nem tudom hogy a szerencsi végül megépült-e. Ebből a szempontból akármelyik búzamező egyben energianövényt is termel.
2014. máj. 24. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Egyre több helyen termesztik, pl.:

[link]

Főleg ott érné meg telepíteni ezeket, ahol nem tudnak mást, értékesebbet termeszteni a gyenge talaj miatt, vagy más okból nem akarnak, de többet és gyorsabban akarnak profitálni a területből. (Mint pl. egy erdőtelepítés)

Rosszabb talajokon is termeszthetőek.

[link]

2014. máj. 24. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

;)

2014. máj. 25. 14:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!