Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Egy kémcsőben lévő etil-alkoho...

Egy kémcsőben lévő etil-alkohol és ecetsav elegyéhez kevés tömény kénsavat cseppentettünk. (folyt. Lent)?

Figyelt kérdés

Egy kémcsőben lévő etil-alkohol és ecetsav elegyéhez kevés tömény kénsavat cseppentettünk, majd vízfürdőn melegítettük. Kis idő múlva a kémcsőből kellemes illatú gőzök távoztak.

Értelmezze a tapasztalatot! Írja le a lejátszódott reakció egyenletét! Nevezze el a terméket!


Segítsetek légyszi, nagyon fontos lenne!


2014. máj. 29. 14:59
 1/8 anonim ***** válasza:
0%

Itt megtalálod, gyönyörűen le van írva, egyenlet és még rajz is van hozzá:


[link]


Egyébként pedig én LMBTQ személy vagyok, és ezt nem azért írom ide, mert kérkedni akarok vele, hanem azért, mert elegem van a sok igazságtalan negatív megkülönböztetésből, és szeretném felhívni a figyelmet arra, hogy ettől még igenis lehet valaki segítőkész, okos, értékes ember, és ezt tessék értékelni, és az meg, hogy ki minek érzi magát, és kit szeret az maradjon mindenkinek a magánügye, és hagyják békén az embert vele.

2014. máj. 29. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
köszönöm :) Én egyáltalán nem ítélek el senkit, sőt..ellene vagyok az ilyen dolgoknak!
2014. máj. 29. 16:14
 3/8 anonim ***** válasza:
micsoda az az lmbtq? valami tudós cím?
2014. máj. 29. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Na örülök kedves Kérdező, akkor Veled nincsen semmi baj. Utolsónak meg üzenem, hogy nyugodtan rákereshetett volna az interneten. LMBTQ=leszbikus, meleg, biszexuális, transznemű, queer. A queer-be tartoznak bele azok, akik nem sorolhatók bele egyértelműen az előtte lévő kategóriákba, és nem is teljesen ciszheterók.
2014. máj. 29. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Már csak azt nem értem kedves 1-es, mit számít, hogy te mi vagy? Magánügy. Ebben a rovatban csak az számít, hogy tudod-e a helyes választ. Tudtad. Ennyi...
2014. máj. 29. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Utolsónak: amíg a világ velem ilyen igazságtalan, addig nem várhatod el tőlem, hogy ne próbáljam meg pozitív irányba befolyásolni. De ha van jobb ötleted, hogy hogy juttassam az emberek értésére, hogy attól, hogy valaki más, attól még lehet értékes ember, és ne tessék bántani, akkor írd meg. Ja és szerintem is magánügynek kellene lennie, de ezt azoknak mondd, akik látni vélnek rajtam valamit, amibe bele "kell" kössenek, ahelyett, hogy békén hagynának.
2014. máj. 29. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
hát ez eléggé paradox. a q-ba azok tartoznak, akik nem sorolhatók be az lmbt-be, akkor vagy csak lmbt lehetsz vagy csak q. a másik még hogy nem lehetsz leszbikus is meg biszex is, vagy az egyik vagy a másik
2014. máj. 30. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nem sorolhatóak bele EGYÉRTELMŰEN, mert például valamelyik két másik kategória határán vannak. Leszbikus-biszex is lehet valaki egyszerre, ha lány létére a lányok érdeklik jobban, de azért a fiúk is valamennyire, de lehet valaki például M és T határán, vagy lehet hogy egyáltalán nincs nemi identitása, és/vagy szexuális érdeklődése. Sokféle másság van, de ahogy már írtam nem ez alapján kell az embert megítélni, hanem hogy segítőkész, jóindulatú-e.
2014. máj. 30. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!