Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mennyi a hélium és a hidrogén...

Mennyi a hélium és a hidrogén gyakorisága a világegyetemben?

Figyelt kérdés
Mindenhol mást írnak, egyszer H 98% He 1,9%, máshol 80% H 19% He..

2014. máj. 31. 16:41
 1/5 Silber ***** válasza:

Mert az eltérő rendszerekben eltérőek a gyakoriságok. Az alábbi szócikk egész normálisan feltüntet pár példát:

[link]

2014. máj. 31. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Az elsőt nem tudom honnan vetted, az biztos nem jó, ill. 13 milliárd évvel ezelőtt, a világegyetem kialakulásakor lehetett igaz. Azóta folyik a magfúzió.

A második kb. igaz lehet: H 75-80%, a többi, kb 1-2% kivételével He (tömeg%).

Itt pl. H-He-O-többi: 75-23-1-1 %

[link]

2014. máj. 31. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Azt elfelejtettem írni hogy atomszámban.

Így is hülyeség a 98%?

2014. jún. 1. 01:31
 4/5 anonim ***** válasza:

Akkor kb. 93% a H aránya, hiszen a He-é negyedrésze lesz csak.

[link]

2014. jún. 1. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

atom%-ban kb. 75% hidrogén, 24% hélium, és néhány tized % deutérium, lítium volt a modellek szerinti ősrobbanás után kb. 3 perccel, amikor befejeződött a nukleoszintézis.


Később a csillagokban újraindulva a fúzió, további pár% nehéz elemet jelentett a hidrogén rovására. Azonban ez - lehetővé teszi az életet.

2014. okt. 24. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!