Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Ha mindent irányít valami, mi...

Ha mindent irányít valami, mi irányítja a "mindent"?

Figyelt kérdés

Na, ez marha értelmesre sikeredett, de kifejtem :D

Az embert hajtja a szíve (mint testrész, nem mint érzelmi központ), mondhatni a szív a "motor". Az ember a Földön él, része a bolygónak, a Földet a magja hajtja. A Föld része a Naprendszernek, a Naprendszert a Nap irányítja. A Naprendszer része a Tejútrendszernek, amit megintcsak hajt valami a közepén, de én azt már meg nem mondom, mi van ott.

De a galaxisok minek a részei és azt a valamit mi tartja egyben, mi irányítja?


2014. jún. 2. 21:32
1 2
 1/14 Shai-Hulud ***** válasza:
100%

Ha mindent irányít valami, mi irányítja a "mindent"?

A valami. És így ez egy szép visszacsatolt szabályozási kör.

:-D

A galaxisok a Világegyetem részei, amelyet a tömegvonzás tart egyben. Bár éppenséggel tágul, azaz ez az összetartás mintha nem igazán menne neki...

2014. jún. 2. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
A galaxisok ha messziről nézzük ilyen nyálkás vagy inkább pókhálószerű képződménnyé állnak össze, ezek a filamentumok, keress rá :)
2014. jún. 2. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Nincs minden dolog irányítás alatt.
2014. jún. 2. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 Ozmium42 ***** válasza:
76%
Fogalmam sincs, hogy miről beszélsz. A gondolatmenetednek semmi értelme nincs. Az embert nem hajtja a szíve sehová, a bolygót nem hajtja a magja sehová, a Nap nem irányít semmit, következésképpen ennek a továbbgondolása sem vezet sehová. Tanulj fizikát, abból megértheted a dolgok egymásra hatásának természetét.
2014. jún. 3. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Én értem a kérdést. Ha jól értem, akkor lefordítva kb. úgy lehetne újrafogalmazni, hogy végső soron honnan származik az energia.


Hát, barátom, ez az a kérdés, amit ha megfejtesz, akkor Nobel-díjat fogsz érte kapni. Ezzel nagyon sokan foglalkoznak és foglalkoztak, elméleti fizikusoktól filozófusokig. :)

2014. jún. 3. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 Wadmalac ***** válasza:
100%

Eredetként megint ott a nagy bumm.

Az megadta a kezdeti svungot. Azóta plusz energia nem született (ha elfogadjuk a mai teóriákat), az irányításhoz meg elegendőek a fizika törvényei. Itt nincs több irányítás, mint ami lehozza az almát a földre a fáról.

2014. jún. 3. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
+1 Wadmalac válaszához. Az Ősrobbanás adott egy kezdeti lökést, és azóta egyszerűen a természet törvényeinek megfelelően alakulnak a dolgok.
2014. jún. 3. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

5. válaszoló: Te értelmesebben meg tudtad fogalmazni, mint én, igen valami ilyemsire gondoltam :D


4. válaszoló: Nem értem, mit nem értesz O.o Jó, nem sikerült túl értelmesen megfogalmaznom, de azért Rajtad kívül mindenki megértette. Nem úgy értem, hogy VALAHOVÁ hajtja az embert a szíve, azért írtam, hogy mint "motor". Ha megáll a szíved, meghalsz. Ha a Föld magja nem kavarog tovább, a bolygón minden meghal. Ha a Nap megszűnik létezni, a bolygói hova kerülnek? Elcsatangolnak? (Tegyük fel, hogy csak megszűnik, és nem megnő, majd magába roskad.) Valahogy csak egyben tartja a Nap a bolygóit. Valamitől meg csak kavarog a Tejút, körbe-körbe, nem?

Nem kell kioktatni azért, mert nem tudok valamit, azért kérdeztem.


Köszönöm a normális válaszokat :)

2014. jún. 3. 14:13
 9/14 Shai-Hulud ***** válasza:
100%

"Ha a Nap megszűnik létezni, a bolygói hova kerülnek? Elcsatangolnak? (Tegyük fel, hogy csak megszűnik, és nem megnő, majd magába roskad.)"

Igen. Ha megszűnik a tömegvonzás, ami a jelenlegi pályájukon tartja a bolygókat, akkor azok (a fizikában tanultak szerint) egyenes vonalú egyenletes sebességgel továbbmennek, mindaddig, míg valamely egyéb gravitációs tér el nem téríti őket.


"Valahogy csak egyben tartja a Nap a bolygóit. Valamitől meg csak kavarog a Tejút, körbe-körbe, nem?"

De. Ez a tömegvonzás. Ez tartja pályájukon a boygókat a napok körül, a csillagok milliárdjait a Tejút tömegközéppontja körül, és a galaxisok egymáshoz viszonyított mozgását is ez szabja meg.


Bár a gravitáció az elemi erők közül a leggyengébb, de ez képes a legnagyobb távolságokban hatni. Ezért az atomi méretek felett a többi magerő elhanyagolható, a gravitáció az, amely megmarad, és az iszonyú sok atom egyenként gyenge gravitációs mezeje összeadódik, és lesz belőle olyan erős gravitációs tér, amely egész galaxisokat képes egy pályán megtartani...

Hosszabb távolságokon a gravitáció a legerősebb hatás a Világegyetemben.


Pedro

2014. jún. 3. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm! :)
2014. jún. 3. 14:31
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!