Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Szerintetek melyik a legjobb...

Szerintetek melyik a legjobb biológiakönyv?

Figyelt kérdés

Gimibe járok, és arra lennék kíváncsi, hogy kinek melyik biosz tankönyv jött be tanulmányai folyamán. Nekem 7-8-ban is Mozaikos biosz könyvem volt. Én imádom a Mozaikos tankönyveket, szóval azt is nagyon szerettem. Nektek melyik vált be a legjobban?

Előreláthatólag bioszból szeretnék majd érettségizni, és aztán is a biológiával van tervem, szóval azt is figyelembe kéne vennem, hogy melyikkel lehet a legjobban felkészülni az érettségire.

A válaszokat köszönöm előre is! :)



2014. jún. 9. 01:00
 1/9 qwertyu válasza:
100%
A mozaiknak a szöveg része erős,a Lénárd Gábor tankönyvben pedig a képek, ábrák jók. Én a 2.-ból tanultam, nekem bevált.
2014. jún. 9. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
A Lénárd félében csak az ábrák jók, amúgy nem ér semmit. A mozaik vagy a maxim kiadó könyveit ajánlom.
2014. jún. 9. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
Szia! Én bioszból érettségiztem. Nekem legjobban a Panemsuli Biológia középiskolásoknak és érettségizőknek c. könyve vált be. :) Az emelt bioszosok is abból tanultak és nekik is bevált. Szerzők: Mándics Dezső és Dr. Molnár Katalin
2014. jún. 9. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Mi az Oláh Zsuzsa féle Biológia I-II-III-ból tanultunk hivatalosan, de a tanárunk jobban szerette a Dr. Tóth Géza szerkesztette, több szerző által (pl.: Dr. Berend Mihály, Dr. Szerényi Gábor) írt Biológia I-II-III-IV nagy fehér A4-es méretű könyveit. Az Oláh Zsuzsa is elég részletes, de ez méginkább. És az ábrák -bár fekete-fehérek- szépek. Mi akarsz lenni amúgy? Csak nem biológus? Mert én annak készülök.
2014. jún. 10. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek az eddig érkezett válaszokat! :)

Amit említettetek a Mozaikon kívül, azok közül csak a Lénárdos könyveket ismerem, a többit nem nagyon... És tapasztalatom csak a Mozaikról van, ahogy a kérdésemben is írtam, de arról viszont nagyon jó! Szerintem mind a szöveg, mind a képanyaga tökéletes.

A Lénárdosról én is hallottam, hogy teli van képekkel és ezáltal könnyebb megérteni az anyagot..

A Panemsulis és a Maximos kiadókról még nem is hallottam nagyon, de majd utánanézek ezeknek is.


Utolsónak! Az általad említett könyvekről meg végképp nem hallottam, de majd az összes itt említett tankönyv után utánanézek :) Egyébként nem biológus szeretnék lenni... Jelenleg 3 cél lebeg a szemem előtt, így 9.osztályban (5 évfolyamos gimi, szóval ez a második évem itt, de az előzőt 0.nak kell tekinteni...) Vagy orvos, vagy sebész, vagy pedig biológia szakos ált.isk. tanár szeretnék lenni. :)


Köszönöm még egyszer nektek, megy a zöld kéz, de várom további emberek válaszait is! :)

2014. jún. 11. 17:52
 6/9 anonim ***** válasza:

"Vagy orvos, vagy sebész"

Bocs, de ezen jót kacagtam:DD Szerinted a sebész mi? A sebész is orvos. Minden orvosnak előbb általános orvosit kell végezni, utána lehet szakosodni sebésznek, szemésznek, gyerekorvosnak, nőgyógyásznak, idegsebésznek meg akármi másnak:D

A sebész nem valami külön állatfaj:D


Egyébként a Lénárd féle könyv emelt bioszra borzalmasan kevés. Tény, hogy van benne pár jó ábra, de amúgy egy kalap kaki. Panemsulis könyvről jókat hallottam, bár élőben sosem láttam. Erről a sorozatról is jókat hallottam: [link]


Én pedig ebből "tanultam": [link]

Ez nem tankönyv, hanem amolyan enciklopédia jellegű, ismeretterjesztő könyv. Borzalmasan részletes (sokkal részletesebb, mint ami emelt szintre kell), de pont emiatt nagyobb rálátást ad a dolgokra.

2014. júl. 1. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Utolsó!

Teljes mértékben tisztában vagyok a dolgokkal, többek között azzal is, hogy a sebész is orvos.....

Tudod azért írtam külön, mert ha sima orvos szeretnék lenni, akkor nem sebész szeretnék lenni. Ha meg sebész szeretnék lenni, akkor az meg már nem sima orvos... szóval az orvos nem műthet, csak ha már sebész... nyilván a sebész is orvos, de az ő neve a sebészi szak elvégzése után már sebész lesz. De egyébként te is rosszul írtad, mert hivatalosan úgy van, hogy van 6 év alap orvosi, ami mindenkinek azonos. Majd jön a szakosodás, ahol milliónyi terület közül lehet választani. Na az egyik a sok közül a sebész, de ha te a sebészeti szakon folytatod, ott először csak általános sebész leszel, ha jól tudom 3 év után, és miután megvan az általános sebészeti szakvizsgád, utána tudsz mégtovább szakosodni szemsebésznek, idegsebésznek, szívsebésznek, mikrosebésznek, ortopéd sebésznek, és így tovább... :)

Egyébként neked is köszönöm a könyv ajánlásokat :)

2014. júl. 1. 15:58
 8/9 anonim ***** válasza:

De nincs olyan, hogy "sima orvos" meg "sebész".

Van az általános orvos, aki elvégezte a 6 éves egyetemet, de még nincsen szakvizsgája.

Meg van a szakorvos, ami lehet sebész, nőgyógyász, urológus vagy bármi más.

Műteni pedig nem csak sebész műt. Műt a nőgyógyász, az urológus, a szemész is.

És nem csak általános sebészet szakvizsga van. Van olyan, ami ráépített (pl. kézsebészet vagy plasztikai sebészet), de van olyan is, ami elsőfokú szakképzés (azaz rögtön diploma után kezdhető, nem kell hozzá más szakképzés), de már specializált (ilyen pl. az idegsebészet).


Ne vedd külön a sebészeket az orvosoktól, mert a sebész is ugyanúgy szakorvos, mint egy gyerekgyógyász vagy urológus.

2014. júl. 4. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Egyébként ne kell ennyire felháborodni. Azt hiszem, jobban tisztában vagyok a dolgokkal mint te, és nem bántásból írtam az első kommentemet.

Az a baj, hogy ha jól értem, neked az az elképzelésed, hogy van 6 év egyetem, aztán lehet menni "sebésznek" meg "másfajta orvosnak". És ha megvan a sebészet, mehetsz bármilyen sebésznek.

De ez nem így van.

Nincs olyan pl., hogy "szemsebész". Szemész van. Ha valakinek megvan a szemészet szakvizsgája, akkor bizony szemészeti műtéteket is végez.

Ugyanúgy pl. a nőgyógyászati műtéteket (pl. méhkivételt, petefészekciszta műtétet) sem a sebész csinálja, hanem szülész-nőgyógyász szakorvos.

"Ortopédsebész" sincs így külön. Van traumatológia-ortopédia szakvizsga (ami az ált. orvosi diploma megszerzése után 6 év), és az már alapból feljogosítja arra az illetőt, hogy műtsön.

2014. júl. 4. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!