Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Látható már a Göncölszekér?

Látható már a Göncölszekér?

Figyelt kérdés
2014.06.08-án látható már a -nagy- Göncölszekér? Mert ahogy néztem elvileg igen, csak abban nem vagyok biztos, hogy a nagy vagy a kicsi-e.

2014. jún. 9. 22:13
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Az év minden éjszakáján "látható" az ország területéről - egyedül a felhők, és a fényszennyezés a láthatóság akadályai.
2014. jún. 9. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy mind a kettő látható. (Természetesen a fentebb említett feltételek mellett. A tetőn át biztos nem.)
2014. jún. 9. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
De a legszebb amikor kimegy az ember a városból egy szép mezőre és onnan nézi, annál nincs szebb, hiszen nincs városi fény csak a sötétség és a megnyugtató csönd, na meg persze a csillagok. :)
2014. jún. 9. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
A Nagygöncöl mindig látható. :D És elég nehéz összekeverni a kicsivel, mert igencsak nagy a méretkülönbség. Szerintem a Göncölszekeret felismerni a világ legegyszerűbb dolga. Habár meglátni még könnyebb... :D
2014. jún. 9. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

#4:

Nem a világ legegyszerűbb dolga, csak az északi féltekéé :D

2014. jún. 10. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Wadmalac ***** válasza:

A tél és nyár közt annyi a különbség, hogy Q-ra más szögben áll. Ebből már az égre nézve megállapítható, hogy most épp melyik évszak van.

Itt vannak a szép tiszta nyári éjszakák, próbáld inkább megtalálni az Orion-övet. :)

2014. jún. 11. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
5-ös HA HA HAAA :D:D
2014. jún. 11. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
köszi! :D
2014. jún. 24. 17:00

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!