Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Kétrés kísérlet, elég hosszú...

Kétrés kísérlet, elég hosszú kérdés próbáltam érthetöen megfogalmazni?

Figyelt kérdés
ennek a kísérletnek mint a legtöbben tudják van sok furcsasága, én most arra szeretnék rákérdezni hogy mondjuk ha egyesével lövünk ki elektronokat akkor interferencia képzödik, mondjuk hogy kilövünk ötvenet egy vászonra,ahol megjelenik az interferencia, majd fogunk másik ötvenet és megépítünk 50 kétrés kísérlethelyszínt és mindegyik helyen egyet kilövünk, ha összegeznénk az ötven elektron helyét egy képernyön akkor létre jönnének jól kirajzolódó sávok ? mert ha nem akkor bennem felmerül a kérdés hogy a tér távolságával miért nem jönnek létre sávok, ha viszont létre jönnek sávok akkor miért kapcsolódnak hiszen más helyen vannak. azért tettem fel a kérdést mert nemrég gondolkodtam és arra jutottam hogyha a kísérletet elvégezzük egy helyszínen egyesével kilött elektronokra akkor a valószinüségi hullámtermészetük amit Max Born vetett fel miért kapcsolódik miért nem mennek az elektronok egy pontba miért függenek egymástól
2014. jún. 15. 20:37
 1/1 anonim ***** válasza:

Egy elektron mindig csak egy pontba (persze közelről "nézve" az sem matematikai pont) csapódik be. Sok ilyen felvillanást összegezve kirajzolódik az interferenciakép. Függetlenül attól, hogy a fotolemez egy vagy 50 egyforma helyszínen volt.


>miért kapcsolódnak hiszen más helyen vannak

-Az elektronhullám önmagával interferál, nem kellenek hozzá másik elektronok.

2014. jún. 16. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!