Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » A kullancsok és szúnyogok...

A kullancsok és szúnyogok miért kedvelnek egyeseket jobban, mint másokat?

Figyelt kérdés

Van akit egyáltalán nem csípnek meg a szúnyogok és napestig rohangálhat egy szál semmiben a derékig érő fűben akkor sincs benne kullancs.

Meg vannak azok az emberek akiknek előszeretettel szívják a vérüket.

Ez miért és mitől van?

Másabb az ő vérük? A verejtékük? A testszaguk?

A génektől függ, hogy kit szeretnek és kit kerülnek el?



2014. jún. 17. 16:53
 1/4 anonim ***** válasza:

Igen, pedzed.

Sajnos még nem tudják, de folynak ilyen irányú kutatások, illetve lehet, hogy tudnak már valamit, de ez erősen titkosnak számít a vegyszergyárak termékeinek a konkurenciaharcában, hiszen ha valamelyik riasztó jobban hat, az kiszoríthatja azt, amelyik kevésbé.

2014. jún. 18. 06:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Wadmalac ***** válasza:

"Másabb az ő vérük? A verejtékük? A testszaguk?"

Igen. Mindhárom. És a három össze is függ.

Rengeteg kutatás folyik ezen a területen és rengeteg a nyitott kérdés.

Az tény, hogy a nagy dohányosokra kevésbé mennek, meg egyes (még kétséges) eredmények szerint a vércukor szintje is befolyásolja a vérszívók hajlandóságát. A bőr ph-értéke is beleszólhat.

A kérdés jó, ezért kutatják is szorgalmasan, de igazi, biztos hivatalos eredmények még nincsenek.

2014. jún. 18. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Értem mind a kettő rajong, de van olyan rokonom meg haverom akit elkerülnek. Nem értem miért...
2014. jún. 18. 12:47
 4/4 Wadmalac ***** válasza:

"Nem értem miért..."

Még igazán senki sem. Ha ez megnyugtat. :)

2014. jún. 18. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!