Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Hogyan mutatható ki vérből a...

Hogyan mutatható ki vérből a THC? És mennyi ideig?

Figyelt kérdés
Sziasztok, rengeteg portált olvastam ahol ezzel foglalkoznak, de a THC pontos kimutatására nem találtam választ, egyik ismerősöm aki nagy kémikus mondta,hogy egy sima labori vizsgálat mikor vese, máj működést, és vérképet néznek nem mutatható ki csak speciális indikátorral. Ez igaz? S mennyi ideig mutatható ki a vérben?

2014. jún. 18. 21:17
 1/3 Ozmium42 ***** válasza:

Az biztos, hogy a THC a lipofób tulajdonsága miatt elég sokáig a szervezetben marad, ezért sokáig kimutatható, és valószínűleg ez az oka annak is, hogy nehezen alakul ki függőség. A lassú kiürülés hasonlít ahhoz, mintha fokozatosan egyre kisebb dózist kapna az emberünk, szóval a leállás így nem olyan drasztikus.


Továbbiak: [link]

2014. jún. 18. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Parázol, mi, hogy lebuksz? ;)


Amúgy tényleg csak akkor mutatható ki, ha konkrétan keresik, ez a legtöbb anyagra igaz. Senkire nem ugrik rá a kémcsőből, vagy gőzölög ki lila föstpamacsok formájában. Elég baj is lenne, hogy ha mondjuk csak a cukrot akarnák kimutatni, de minden egyéb szar a nikotintól kezdve a fogamzásgátlón át a múlt heti antibiotikumig, ami a véredben kering, keresztreagálna. A laboros néninek meg kisebb baja is nagyobb annál, hogy majd néhány vérmintát pluszban leteszteljen méregdrága reagensekkel THC-re.


Szóval nem kell befosni.

2014. jún. 19. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

No, kicsit hadd pontosítsam az előttem szólókat. Nem úgy történik a vizsgálat manapság, hogy kémcsövekben egyesével keresel rá, van-e ez, van-e az. A drágább megoldás, hogy egyszerűen beteszed egy HPLC-MS készülékbe a vérmintát, és két óra múlva kijelzi, mi van benne. Igen, mindent egyszerre, a THC-t is. Persze ez nem rutinvizsgálat, de gyakran csinálnak ilyet vérvételnél, a hormonokat is dettó ugyanilyen módszerrel keresik (ha láttál már vérvételi látleletet, tudod, mire gondolok).


Az olcsóbb megoldás a gyorstesztek használata. Ilyet az ember véradás előtt láthat, ahol megnézik, nem vagy-e AIDS-es, vagy hogy mi a vércsoportod. Ilyet nem tudom, csináltak-e THC-re, de ha igen, akkor olcsó teszt, és fél perc kivitelezni. Ha van egy kevés gyanú, ezt ofgják elővenni. Ha pozitív, ott a HPLC.

2014. júl. 2. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!