Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Milyen kvantumfizikával és...

Milyen kvantumfizikával és úgy általánosságban a fizikával foglalkozó könyvet tudtok ajánlani?

Figyelt kérdés
Ne a legbonyolultabbakat,ha lehet.Én még csak egy zöldfülű 9-es vagyok akit érdekel a dolog.:)
2010. jan. 4. 16:40
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Stephen W. Hawking Az idő rövid története, az univerzum dióhéjjban, a mindenség elmélete c könyvei, jelenelg J. Craig Wheeler kozmikus Katasztrófák c. 350oldalniy kis szösszenetét olvasom, ez már komolyabban merül el mint Stephen Hawking által publikált könyv, mivel azok direkt a nagyközönségnek szólnak.
2010. jan. 4. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Amit az előző válaszoló írt, az tényleg a legjobb a témában.


Még annyit tennék hozzá, hogy fizikából általában jók a Feynmann könyvek. Ezekben inkább érdekességek, élet és tudományszemlélet van, de szerintem egy természettudósnak ez legalább olyan fontos. (Persze mégis egy Nobel díjas fizikus irománya, tehát fizika is van bennük bőven, de kötete válogatja, miből mennyi)

2010. jan. 4. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
J.Gribbin Schrödinger macskáját ajánlom elolvasni,sok mindent megmagyaráz.
2010. ápr. 6. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Mátyás3 válasza:
Én a fentieken kívül Lederman Istani a-tom -ját ajánlom még nagyon! És ami szerintem lényeges ilyen könyveknél, hogy ne egy természettudományos érdeklődésű író könyvét olvassd, hanem egy írói vénával rendelekező fizikusét, és sokkal jobban jársz.
2012. júl. 12. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!