Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Hány tonnás a Föld atmoszféráv...

Hány tonnás a Föld atmoszférával, mindennel együtt?

Figyelt kérdés

2014. jún. 24. 17:31
 1/4 anonim ***** válasza:

6*10^24 kg

6*10^21 tonna


Nem tudom, hogy ebben benne van-e az atmoszféra, de mivel annak a tömege kb 10^18 kg (nagyságrendileg), így elhanyagolható a Földhöz képest.

2014. jún. 24. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Még pontosabban: 5,97219*10^21 tonna. Az atmoszféra tömege még ebben is csak az utolsó utáni tizedesjegybe számítana, szóval ezt értheted mindennel együtt. (Meg szerintem is inkább úgy van értelme, például ha a Föld légkörön kívüli gravitációs hatásával akarunk számolni.)
2014. jún. 24. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

És ezt hogy mérték meg ilyen pontosan?

Jöttek az idegenek egy marha nagy mérleggel és rátették a Földet?

2014. jún. 25. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Pontosan így történt! Hogy te milyen okos vagy?!…


Amúgy meg a nehézségi gyorsulást kell mérni meg a gravitációs állandót, és ebből a kettőből Newton törvényével már kijön. Mondjuk az jogos, hogy itt négy tizedesjegy pontossággal szerepel a gravitációs konstans:

[link]

Szóval a Föld tömegénél sem kell mérget venni az utolsó két-három tizedesjegyre, amit megadtam.


Amúgy innen vettem az adatot, és ők meg a NASA-ra hivatkoznak: [link]

Kicsit csodálkoztam is, hogy nincs megadva hiba, Wikin szokott lenni.

2014. jún. 25. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!