Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Létezik ember állat hibrid?...

Létezik ember állat hibrid? Ez gondolom nem igaz, ti mit gondoltok róla?

Figyelt kérdés
[link]

2014. jún. 24. 22:54
1 2 3
 21/26 Csicsky ***** válasza:

A testfelépítést illetően, vagyis ami a biológiai mivoltunkat illeti olyanok vagyunk, mint a többi gerinces. Az emberi mivoltunk a jóval nagyobb mérvű gondolkodási kézségünkben és a tudatosságunkban nyilvánul meg.


Ha sikerülne is valamilyen génmanipulációval létrehozni ember-állat hibridet, nem biztos, hogy ezt az illető kutatócsoport nyilvánosságra hozná, mert nagyon kemény visszhangja lenne a társadalom részéről. Ezt szerintem ők nem vállalnák.

2014. jún. 25. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:

Eszembe jutott, hogy a képen látható dolog Patricia Piccinini egyik műve, itt van több is:

[link]

De aztán megláttam, hogy kisbetűvel ez is ott van a cikk végén... mindegy, aki nem veszi észre, még azt hiteti, lefényképeztek egy kutyámajmot.

2014. jún. 25. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim válasza:
58%

Hát hogy ne létezne ember állat hibrid!


Például megyek az utcát és mondjuk egy ember csak köp egyet a földre akkor rögtön az jut az eszembe hogy ez mekkora állat.


Vagy ha egy ember ordít a semmiért akkor: mekkora marha vagy azt gondolom hogy h**** majom.



Vagy a lányokra szokták még mondani hogy h**** liba vagy h**** tyúk. :D szokták még mondani egymásra a csajok hogy dagadt tehén vagy bálna. :D



Szóval léteznek emberi külsejű de valójában bődületes nagy h**** állat emberek is a világon! :D

2014. jún. 25. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 Dennis Moore ***** válasza:
100%

"Ezt hogy érted? Rendes hibrid embriókat állítanak elő, amiből utód fejlődhetne? Akkor ez simán lehetséges."


Itt sem ember-állat szörnyekre kell gondolni. Úgynevezett citoplazmatikus hibrideket (cibrideket) hoznak létre, ami azt jelenti, hogy a sejt sejtmagja és a citoplazmában található sejtorganelummai különböző élőlénytől származnak. Ez azért lehetséges, mert a sejtorganellumoknak (pl. mitokondrium) alapból saját örökítő anyaguk van, ami különbözik a sejtmag örökítőanyagától.

De az ember (és az állatok) tulajdonságait alapvetően a sejtmagban, a kromoszómákban található genetikai állomány határozza meg, a sejtalkotók genetikai állományának megváltozása csupán a sejtszintű működést befolyásolja. Szóval, ha nem pusztítanák el ezeket, akkor sem szörnyek születnének, hanem normál emberek, vagy állatok attól függően, hogy a sejtmag kitől származott, csupán a citoplazmában található sejtalkotóik lennének mások.

Amúgy ezek a kísérletek sokat segíthetnek az olyan betegségek gyógyításában, amik kialakulásában a mitokondriális működés zavarai közrejátszanak (Parkinson-kór, Alzheimer-kór).

2014. jún. 25. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 74123 válasza:

vadászok lőttek egy ilyet még régebben namidiában:

[link]

2014. jún. 25. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim válasza:
Az emberhez nincs egy faj sem olyan közel, hogy lehetséges legyen. Csak egy azon faj egyedei képesek utódot létrehozni. Ha mégis lenne ilyen hibrid, az lenne vele a gond, mint az öszvérrel. Terméketlen.
2017. jan. 23. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!