Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Honnan származik, a "Fű"...

Honnan származik, a "Fű" (gyep), más néven pázsit?

Figyelt kérdés
Azt hallottam, hogy a fű, egy meteorit becsapódással jött a földre, még a dinoszauruszok idejében. A másik kérdésem azokhoz szólna, akik hallottak, erről a történetről! Ez az eset, melyik jelenlegi kontinenshez tartozott, és most hova tartozik az a terület, ahonnét el terjedhetett a hagyományos zöld, fű magvai?

2014. jún. 27. 19:22
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

A #6-hoz:

- mikor,

- hol,

- kik találták és hol van ennek a találásnak nyoma?

Elszenesedett fűmagból hogyan lesz fű?

2014. aug. 3. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:
Rakd fel a kérdést, én is kíváncsi volnék azokra a válaszokra, megköszönném, ha írnak valami hasznosat, akkor megírnád a kommenteket, thx
2014. aug. 11. 22:02
 13/18 anonim ***** válasza:

Kérdező, nem vagy valami jó vitapartner... Először is, erről az "elméletről" kellett volna, hogy adj forrást, például hogy hol olvastad. Ha pedig csak hallottál róla, akkor előbb utána kellett volna nézni az állításoknak. Ha esetleg nem találtál róla semmit, akkor valószínű, hogy humbug az egész. Én is mondhatnám azt, hogy a légkört a marslakók hozták létre, aztán te meg cáfolgassad, hogy az nem úgy volt, én meg rávágom, hogy "a semmiből nem lesz semmi".


Legjobb tudásom szerint a fű kozmopolita növény, vagyis mindenhol elterjedt, nincs őshazája. Hogy hogyan alakult ki, vagy honnan jött, azt senki sem tudja, de ugyanez igaz az összes növényre, állatra, gombára is. Elméletek vannak, köztük is vannak elfogadottak és nem elfogadottak, lehet tábort választani, hogy melyiket hiszed el.


De az is lehet, hogy ez a kérdés csak provokáció, így viszont sok értelme nincs foglalkozni vele.

2014. aug. 14. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:

Pataky Attila tudja.


A Niburu bolygó lakói vetették el az első pázsitot a földön, mikor itt voltak először vendégségbe.

2014. aug. 14. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

Én meg aztat hallottam, hogy a világegyetemet a Repülő Spagettiszörny teremtette a tésztás csápjaival, miután keményen ivott. [link]

Mutass egy forrást te is, hogy hol hallottad ezt a sületlenséget.

2014. aug. 14. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:
mindenki azt állít amit akar, de amit nem tudok bizonyítani, azt próbáld meg cáfolni, és ott kezdődik el... cáfold meg valaki állítását, majd a cáfolást érvekkel támaszd alá, és tényekkel! :) ,ha ez sikerül, beismerem, hogy tévedtem! Addig, marad, még egy lehetőség! :)
2014. aug. 14. 21:53
 17/18 anonim ***** válasza:

Nem, ez pont fordítva van; ha állítasz valamit, azt neked kell észérvekkel alátámasztani (megvédeni), és az érveket lehet támadni, amikre te reflektálhatsz, hogy az nem úgy van, és így tovább. Tehát egy vita nem arról szól, hogy te állítasz valamit, és ha senki nem tudja cáfolni, akkor az az igazság, hanem te valamire alapozod az állításodat, és akkor azok alapján lehet elkezdeni vitázni.


Ha jobban belegondolsz, a középkori kereszténység is erről szólt; Isten létezik, aki pedig nem fogadja el, azt megsütjük, elvégre mindent elsöprő cáfolatot nem lehet adni (más kérdés, hogy ha lett is volna ilyen cáfolat, ugyanúgy megkínozták és kivégezték volna az embert).

2014. aug. 14. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
forrás?
2014. aug. 14. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!