Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Geofizika? Milyenek vele az...

Geofizika? Milyenek vele az elhelyezkedési lehetőségek, megéri ezt tanulni?

Figyelt kérdés

2014. jún. 27. 21:19
 1/7 anonim ***** válasza:
Geofizika is fizika, így igen, megéri tanulni. Ha csak a pénzért csinálod, akkor neki se állj, mert csak az idődet vesztegeted. Ha meg tényleg szereted, akkor hajtsd ki a beledet és fogsz munkát is találni.
2014. jún. 27. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Mindennel el lehet helyezkedni, ha te vagy a legjobb belőle. Geofizikára hogy csak egyet mondjak: olajipar. De szükség van rájuk az építőiparban is. Nyilván persze a legevidensebb az oktatás, kutatás.
2014. júl. 2. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Természetesen nem csak a pénzért csinálom, érdekel is, de legalább olyan fontos az elhelyezkedési lehetőség és a kereset is.

Aki geofizikusként végzett, vagy mesterszakon van még tudna nekem írni a tapasztalatairól?

Mert olvastam olyat is hogy nehéz vele elhelyezkedni, meg hogy "mindenki gyorsan elhelyezkedett az évfolyamomból.."

2014. júl. 10. 17:37
 4/7 anonim válasza:
Aki MSc-t végzett az nagyon jó eséllyel elhelyezkedik a szakmájában. Pontosabban, aki tisztességesen megdolgozik az 5 év alatt, minőségi szakdogát ír BSc-n/MSc-n, tud jól angolul annak igen jó esélyei vannak. Itt azonban fontos kiemelni, hogy az elhelyezkedés közel sem egyenlő magyarországi munkavégzéssel. Tavaly MSc-t végzettek meghatározó része külföldön él már. Magyarország kis piac a geofizika szempontjából (is) és még annak a kevés végzettnek sem tud mindig munkát adni.
2014. júl. 16. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Én is külföldben gondolkodom, tehát aki ott akar elhelyezkedni jó angol nyelvtudással azt mondod kelendő?
2014. júl. 16. 12:52
 6/7 anonim ***** válasza:
Külföldön megbecsülik a tudást és nem lenézik, visszaszorítják, mint itt, Magyarországon.
2014. júl. 16. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Biztos, hogy megéri tanulni és szuper az elhelyezkedési lehetőség. Mondom én, aki elvégezte, de nem úgy, ahogy szerettem volna, ahogy elvártam volna magamtól. Nekem a fizika része nehezen ment, ráadásul az angolom annyira nem jó, viszont más ok miatt eszembe sem jutott külföld. Így a diplomám pihen. Szóval, én azt mondom, az angol mellett tanulj sürgősen egy másik nyelvet is és külföldig meg se áll, boldog és biztos életet lesz odakint. Hazánkban nekem el kell magyaráznom, hogy mi is a geofizika, mi a csudát:) tanultam, annyira nincs a köztudatban. Sajnálom, hogy így alakul, de hosszú még az élet. :))
2014. aug. 17. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!