Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Fizika! Segítene valaki egy...

Fizika! Segítene valaki egy középiskolás fizika kérdésben? Lent

Figyelt kérdés

Két egyforma, fadobozra erősített hangvillát egymástól kb.30 cm távolságra helyezünk, majd az egyiket megütjük. Ezután a megütött hangvillát megfogjuk, hogy ne szóljon. Ekkor hallani lehet a másik hangvilla hangját. Magyarázd meg a jelenséget!


Nagyon fontos lenne.Kérem csak az válaszoljon aki 100%-ra tudja. Előre is köszi.:)


2010. jan. 7. 16:36
 1/9 anonim ***** válasza:
A hang a levegő részecskéinek longitudinális rezgése. A hangvilla megrezegteti a levegőt, a levegő meg a másik hangvillát. Ha jól gondolom:)
2010. jan. 7. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
Pontosan
2010. jan. 7. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Szerintem a levegő nem rezeg annyira, hogy a fémet meg tudná rezegtetni. Inkább a fadoboz viszi át a rezgéseket.
2010. jan. 7. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Akkor most mi?XD Bocsi de alapból jó tanuló vagyok,humán tagozatos gimnáziumi osztályba járok,de a fizika egyáltalán nem megy.Konkrétan semmit nem tudok,de nem is akarok vele semmit kezdeni,de ezt a feladatot muszáj.:D
2010. jan. 7. 17:50
 5/9 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Alapból úgy értelmeztem, h külön dobozon vannak. De szerintem akkor is a levegő viszi a rezgést:D Vszínűleg a mechanikai hullámokról, illetve a hangról volt szó órán, nem?:)
2010. jan. 7. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Igen igen. :D Akkor a levegő viszi ugye?
2010. jan. 8. 09:04
 7/9 anonim ***** válasza:
egyértelműen a nem rezegtetheti meg a fadobozt a hang csak a rezgéshullám töri meg a hahgot a villán szerintem
2010. jan. 8. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
A levegő viszi át a rezgést, és a másik hangvilla azért tud érezhető hangerővel megszólalni, mert nagyjából rezonálnak.
2010. jan. 9. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek a segítséget!:)
2010. jan. 10. 11:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!