Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mi a különbség megfeleltetés...

Mi a különbség megfeleltetés és hozzárendelés között?

Figyelt kérdés
2014. júl. 15. 13:34
 1/5 Walter_Dornberger ***** válasza:
Így, első körben semmi.
2014. júl. 15. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Wadmalac ***** válasza:
100%

Nem ártana tudni, hogy milyen használatra, szövegkörnyezetre vonatkozik a kérdés.

Matematika vagy valami más?

2014. júl. 15. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Matematika, szóhasználatomból volt gond egy matematika kollokviumon, de ennek már egy ideje és bár akkor elmondták a különbséget, mára elfelejtettem.
2014. júl. 15. 23:10
 4/5 Walter_Dornberger ***** válasza:

A "kollokvium" szó alapján a szint "meghatározható így a válasz is pontosabb lehet:

Megfeletetés : halmazelméleti fogalom,

Hozzárendelés: a függvényekhez kötődő fogalom.

2014. júl. 16. 04:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Kezd egy kicsit jobban derengeni, hozzárendelés, megfeleltetés és leképezés kifejezések rossz használatából volt probléma. Lineáris algebrán belül volt mind ez. Operátorra azt mondanám, hogy hozzárendel, mert vektoról vektort csinál. Lineáris funkcionálra azt mondanám, hogy leképezz, mert a számtest egy elemét adja egy vektoron hatva. A megfeleltetést nem tudom mire mondhatom. Nem tudom a pontos különbséget a három kifejezés között, ezt szeretném most feloldani.
2014. júl. 16. 08:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!