Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Az Hold kinek a tulajdona?...

Az Hold kinek a tulajdona? Bárki végezhet kutatásokat?

Figyelt kérdés
2014. júl. 15. 21:36
 1/10 anonim ***** válasza:
50%

Senkinek. Mivel nem lehet vele kezdeni semmit. Talán elhordjuk betonalapnak?

Minimum 100 év múlva lehet ez aktuális. Akkor majd az ENSZ, az UNESCO, meg hasonló szervek eldöntik, hogy hogyan osztják el.

2014. júl. 15. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 acelsziv ***** válasza:
elvileg igen. Csak az odaút problémás.
2014. júl. 15. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
50%
Kutatásokat pedig lehet végezni, csak az a helyzet, hogy senkinek nincs annyi pénze, ami ahhoz kéne. Egyedül talán a Nasa-nak, de őket se nagyon izgatja.
2014. júl. 15. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 Napfonat ***** válasza:
45%
A Hold senkinek se nem a tulajdona. Bárki végezhet rajta kutatásokat, bár jelenleg a Hold körül keringő szondáknak nagyobb szerepük van. Mellesleg nemrég a Hold sötét oldalán lezuhant egy NASA-szonda.
2014. júl. 15. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha oda tudsz menni, akkor igen, végezhetsz kutatásokat :)
2014. júl. 16. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
nem tudom fel tűnt e valakinek hogy a 2000res években nem indítottak expedíciókat a holdra? miért? ! egyesek szerint túl drága az űr utazás az tény hogy költséges de akkor is van valami oka hogy nem ment ember a holdra már évek óta !
2014. júl. 16. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Igen, az az oka, hogy jelenleg 1kg teher alacsony Föld körüli pályára juttatása 10.000 amerikai dollár.


Namármost, egy Holdig eljutás lényegesen több. Önmagában három űrhajós mondjuk 240kg, és nincs se űrruhájuk, de semmilyük. És ügye nem ártana valami jármű, ami le tud szállni, és vissza tud jönni a Holdról. Az se két kg.


És szerinted mi van a Holdon, amiért megéri dollár tíz és száz milliókat kiadni? Mert szerintem egy rakat szürke kövön kívül nem sok minden...

2014. júl. 16. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Én csak 70 kiló vagyok.
2014. júl. 16. 20:13
 9/10 anonim ***** válasza:
0%
ki tudja mi rejtőzik a holdon ? lehet hogy a sötét oldala rejt valamit nem tudni de szerintem küldeni kéne még expedíciót oda
2014. júl. 17. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 fGhw39-84th ***** válasza:

A kérdés vicces. Egy 69-es ensz határozat megtiltja, hogy bármelyik állam kisajátítson földön kívüli égitesteket. Ugyanakkor nem tiltja meg magánszemélyeknek. Ezt a joghézagot kihasználva volt olyan vállalkozás, amit magának tekintette a holdat és a marsot, és árusított telkeket. Később volt egy másik ensz határozat, amit mindenféle tulajdonlást megtiltott.


Ez az oldal vicces történetek tárháza:

[link]


Megtuhatjuk, hogy egy csávó magáénak kiáltotta ki a 433 Eros jelű aszteroidát. A mikor aztán a Shoemaker szonda 2oo1-ben leszállt, a fickó 2o docsis parkolási díjat számlázott ki a NASA-nak. :D

[link]


Ja, és a Hold Apollo misszió által érintett területeket a NASA próbálja védelem alá helyezni:

[link]

2014. júl. 17. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!