Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mágneses lövedék+levegő...

Mágneses lövedék+levegő átütése? Lehetséges?

Figyelt kérdés

Ha a tér egy adott pontján a mágneses indukció változik akkor ott elektromos térerősség keletkezik. Mivel a levegő szigetelő így át tud ütni.

Felgyorsítható-e egy mágnes akkora sebességre, hogy a levegőben haladva(és ott változó mágneses fluxust keltve, ezzel elektromos teret is egyben) átüsse a levegőt?



2014. júl. 19. 17:28
 1/3 anonim ***** válasza:

Hosszasan gondolkoztam és én arra jutottam hogy nem.

1.Ilyenkor a mágnes körül örvényes elektromos tér keletkezik azaz az E tér nem konzervatív.

Tehát az átütés nem egy "A" pontból "B" pontba történő szikra lenne hanem egy kör (csigavonal lenne) alakú plazma jelenség.(Én még nem láttam ilyen szikrát de lehet hogy van)

2. Az átütés nem egy végtelen rövid idő alatt végbemenő jelenség hanem egy azt megelőző folyamat eredménye.

A töltéseknek kell idő amíg akkor energiát tudnak felvenni az E térből hogy további ionizációval töltéshordozókat keltsenek ami lavinaszerű átütéshez vezet.

Szerintem (megérzés és nem számoltam utána)amikor lövedék elég gyors hogy a feszültség nagy legyen két pont között akkor a folyamat kezdeti szakaszánál lehagyja a mágnes a töltéshordozókat és eltávolodik. Lehet hogy alacsonyabb légnyomásnál már működik a dolog.

2014. júl. 19. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Egyetértek azzal, amit mondasz, kösz szépen!
2014. júl. 19. 23:25
 3/3 anonim ***** válasza:

Némi hibát ejtettem mert Ilyen esetben a potenciál így a potenciál különbség (feszültség)sem értelmezhető.

Ekkor a végzett munka függ az úttól és nem csak a két végpont helyzetétől.

Ez persze nem azt jelenti hogy a tér nem képes munkát végezni a töltéshordozókon.

2014. júl. 20. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!