Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mekkora áram folyik az elosztó...

Mekkora áram folyik az elosztók kapcsolója körül? Mert mikor felkapcsoltam sistergett és megrázott.

Figyelt kérdés
Kíváncsi lennék veszélyes volt-e. Lábbal nyomtam le a kapcsolót a másik lábam a parkettán volt és műanyag talpú székben ültem.
2014. júl. 28. 20:49
 1/8 anonim ***** válasza:

attól függ mi volt bedugva a konnektorba.

kikapcsolt tv, vagy 5 fullra feltekert villanyrezsó.

2014. júl. 28. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Minden ki volt kapcsolva ami bele volt dugva, mert akkor kapcsoltam fel az elosztót.
2014. júl. 28. 21:12
 3/8 anonim ***** válasza:
Pont akkora aram, amennyit a beledugott eszkozok felvesznek. Ha szikrazik es raz, dobd ki, mert agyonvaghat.
2014. júl. 28. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Kevered az áram és feszültség fogalmát.

Ugyanaz a feszültségforrás (jelen esetben konnektor) mindegy, mennyi készüléket hajt meg, téged az az áram ráz és károsít, ami testeden keresztülfolyik. Ez pedig a be- és kilépési pontok közti ellenállás függvénye.

2014. júl. 28. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Akkor most paráznom kellene? Sosem voltam jó az áramkörökből...
2014. júl. 28. 22:24
 6/8 anonim ***** válasza:

:D

Elkezdhetsz parázni, vagy kidobod az elosztót, és veszel újat.

Még azt is teheted, hogy mielőtt bekapcsolod az elosztót a rajta lévő cuccokat kihúzod, és egyesével dugod vissza miután bekapcsoltad.

2014. júl. 29. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Értsétek meg, ha az elosztó feszültség alatt van (konnektorba bedugott állapot), mindegy, hogy abba van-é, vagy nincs fogyasztó bedugva, orrba csap!

Megoldás: hibás elosztó kuka-művekbe juttatása!

2014. júl. 29. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Ha nem sérült az elosztó, akkor az nem rázott meg. Legfeljebb áthúzott a statikus elektromosság, azt érezhetted.

(ilyen körülmények között nem is érhetett áramütés, el voltál szigetelve a földtől)

2014. júl. 29. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!