Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mekkora anyagmennyiségű...

Mekkora anyagmennyiségű molekula van 6 dm3 normálállapotú metánban?

Figyelt kérdés

Nekem az eredmény 1,5*10 a huszonharmadikon lett.


De van mégegy ilyen feladat, ahol ugyanezek a számok, csak az anyag nem metán, hanem klór. És nem értem, hogy itt is ugyanannyi lesz az eredmény? De akkor mi értelme ezeknek a feladatoknak?


Így számoltam:

24 dm3 --> 6*10 a 23-on

6 dm3 --> 1,5*10 a 23-on


Elrontottam? A másiknál hogy lesz?


2010. jan. 11. 18:05
 1/4 anonim ***** válasza:
ez egy törvény. 1mol anyagban mindig 6*10 23-on db részecske van, legyen az konyhasó, gáz, vagy akármi. az is törvén, hogy normál állapotban minden gázból 1molnak 22,41dm3 a térfogata(a 24dm3 az a standard állapot, szóval nézz utána, hogy nem néztél-e el valamit). így mindegy, hogy metán vagy klór vagy akármi.
2010. jan. 11. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Igazad van, normál helyett a szobahőmérsékletet néztem.... Ettől függetlenül akkor ugyanaz lesz az eredmény. Csak az zavart meg, hogy egymás után raktak vagy 5 ilyen feladatot, és ha mindegyik ilyen egyszerű (jó, most ne beszéljünk arról, hogy félrenéztem :D) akkor mindenhol ugyanaz lesz az eredmény? Akkor legalább a számokon változtatnának... :S
2010. jan. 11. 19:01
 3/4 anonim ***** válasza:

ha a nyomás, a hőmérséklet és a gáz térfogata ugyan az, akkor igen, ugyanaz lesz az eredmény.


De vigyázz, elég ha a nyomást (vagy a hőmérsékletet) megváltoztatja, már nem alkalmazható a megállapítás. Mert ez csak 101,325 kPa nyomásra, ill. 0, 20, 25C°-os hőmérsékletek esetén igaz. Ha eltér, akkor az ideális gázok állapotegyenletét kell alkalmazni.

2010. jan. 11. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Hogyan kell ezeket kiszámitani .levezetnétek?
2013. nov. 26. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!