Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Nobel-díjasok halálozási...

Nobel-díjasok halálozási koráról van valahol egy statisztika?

Figyelt kérdés

2014. aug. 6. 08:18
 1/4 hollófernyiges ***** válasza:

Statisztikát nem tudok, de ahogy nézegettek az orvosi nobelesek feltűnően sokáig élnek.

[link]

2014. aug. 6. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
mi ennek az oka vajon?
2014. aug. 6. 15:27
 3/4 anonim ***** válasza:
Szerintem a legtöbb orvos jobban odafigyel az egészségére, mint egy átlagember... Talán ez.
2014. aug. 6. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 sadam87 ***** válasza:
Én szerintem inkább az lehet az oka, hogy a Nobel-díjat általában jó néhány évvel az adott kutatás után szokták oda ítélni, amikor már bebizonyosodott, hogy az eredmény tényleg nagyon jelentős. Sokszor évtizedeket kell várni az elismerésre. Ráadásul egy ilyen szintű eredmény elérése is sok időt szokott igénybe venni. A díjat pedig nem lehet posztumusz odaítélni, ezért csak olyan kutató kaphatja meg, aki elég hosszú életű ahhoz, hogy mindezt megérje.
2014. aug. 10. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!