Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » A hőlégsterilizátorral hány...

A hőlégsterilizátorral hány fokon és meddig kell sterilezni a dolgokat? Pl pipettahegy, már ha lehet.

Figyelt kérdés

Neten nyilván már rákerestem, de más-más infókat találok. Meg főleg üveg, fém eszközökhöz jó, de pl pipettahegyeket rack-ben, aluba csomagolva sem alkalmas?

Azt látom, hogy nagyobb hőfokon és tovább kell itt sterilezni mint pl autoklávval. Az meg ha valami autoklávozható csak 120 fokot jelent max, hőlégs. -t nemtom bírja e ha ott nagyobb hőfokon kellene.


2014. aug. 7. 23:11
 1/1 anonim válasza:

Azt hiszem a hőlég sterilizátort jó magas fokra állítsd, 230 megteszi. 4 órán keresztül.


De műanyag pipetta hegyet ne hőlég sterilezőbe tedd, mert megolvad, és tönkre megy.


Kuktával sterilezed ki! Csomagold alufóliába, ha nagy pipettamhegyről van szó (5-10ml). Ha kicsiről, akkor szórd befőttes üvegbe, zárd le a befőttes üveget, és tegyél a befőttes üveg tetejére alufóliát. Tegyél a kukta aljába néhány petrit, és tölts bele annyi vizet, hogy a petriket még éppen hogy ne lepje el. Tedd be az előkészített pipettákat, zárd le a kuktát, és tedd a rezsóra.

Miután felfőtt a kukta aljára tett víz, és el kezd fújni intenzíven a kukta, onnantól számítva ha jól emlékszem háromnegyed óra. De a biztonság kedvéért, akár 1 órán keresztül is mehet.


A hőlég sterilező 4-6 órán keresztül szokott menni. De a klávnak szerintem nem kell annyi idő...


Üvegeszközöket is tudsz kuktával sterilezni. Amikor tehetem inkább kuktát használok, mint hőlégsterilezőt.

2014. aug. 8. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!