Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » A világgal kapcsolatos érdekes...

A világgal kapcsolatos érdekes kérdések. (? )

Figyelt kérdés

Én tisztába vagyok azzal, hogy a világ legnagyobb tudósai se tudnák konkrét bizonyítékokkal megválaszolni ezeket a kérdéseket, de én mégis kiváncsi vagyok a ti elképzelésetekre/elméletetekre, elvégre biztosan mindenkinek van egy saját elképzelése. :)


Vagyunk mi, mint bolygó, de mi hol vagyunk? (azon kívül hogy a csillagrendszerbe.) Konkrétan mi a f*** az az űr!? Hol van vége? Elvégre valami biztosan van.. Tágul? De akkor mivan ott ahova még nem tágult ki? És ha nem tágul akkor mégis mi van? Rengeteget gondolkoztam már ezen.. Csak egy hatalmas SEMMI? de akkor mi van azután? miben van ez a semmi? Ezen kívül ha mi (emberek) élünk akkor ebbe a hatalmas világegyetembe miért ne alakulhatott volna ki máshol is ilyesféle élet??

Más: Mi volt elöbb, tyúk vagy tojás? (ha 'tojás mert a dínók', stbstb.. akkor mi volt elöbb dínó vagy tojás?) Miből lett az ember? Majmokból? Akkor miből lett a majom? stbstb..


Érdekes kérdések.. Kérlek ne nézzetek hülyének, nem vagyok kettyós meg semmi, csak egyszerűen kíváncsi vagyok..:D


2014. aug. 8. 02:27
 1/6 anonim ***** válasza:

Az űr légüres tér, amiben a Föld is egyenes vonalban halad, csak más égitestek gravitációja meggörbíti a teret, ezért keringésnek tűnik. Mivel nem tudjuk hogy hol van vagy hogy van-e egyáltalán középpontja a világnak, ezért a Földet hagyományosan a megfigyelhető világ közepére helyezik. Itt egy kép:


[link]


Nehéz elképzelni a semmit, de igen, kb., ez van. A semmiben nincs se idő, se tér. Jó szórakozást, próbáld elképzelni :)

2014. aug. 8. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 hollófernyiges ***** válasza:

A táguló világegyetemet úgy szokták magyarázni, mint egy felfúvódó lufit, aminek felszínén pöttyök vannak. A pöttyök (galaxisok) mind távolodnak egymástól, de a tágulásnak nincs központja és egy plusz dimenzióba (ami ebben az esetben a harmadik, a miénkben a negyedik) tágul.

A tojás előbb volt mint a dínó.

A majom ősrovarevőből, az meg ősemlősből, az meg emlősszerű őshüllőből lett.

2014. aug. 8. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Abban egyetérthetünk-e, hogy a "Semmi" nem igényel és nem is foglal el helyet? Mert, ha igen: mindenütt VAN, csak éppen nem látszik (érződik) az ott levő "Valamik"-től. Ahol meg még nincs "Valami", ott direktben megnyilvánul (manifesztálódik) a "Semmi". Hogy ez hol lehet? Valahol a létező Világegyetemen és az Óperenciás tengeren, na meg még a felfogóképességen is túl...


Ultima Thule! (Thulén túl, azaz a világ végén)


A Világegyetemben nem lehet ABSZOLÚT vagy natúr "Semmi"-ről beszélni, mert ahol nincs konkrétan anyag, különféle sugárzások, hatóerők mégis átjárják és betöltik a teret, láthatatlanul is.

2014. aug. 8. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
A semmit képzeld el úgy, ahol még az idő sincs jelen, amint a fizikai szabályok valamelyike vagy az energia pici részecskéje megjelenik ott, onnantól többé nem semmi lesz. Második válaszoló. Tévedsz. a 4. dimenziónk úgyszintén az idő. Van a három dimenzió, amit úgy hívunk hogy tér. És van a 4 dimenzió, amit úgy hívunk téridő. a 4. dimenzió az idő. Tehát nem mondtál teljesen értelmes dolgot ennél a résznél.
2014. aug. 8. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. :)


#2 "A majom ősrovarevőből, az meg ősemlősből, az meg emlősszerű őshüllőből lett." És az? :D:D (ezért hoztam fel a dínót meg a tyúkot.)

2014. aug. 8. 17:15
 6/6 Ozmium42 ***** válasza:

""A majom ősrovarevőből, az meg ősemlősből, az meg emlősszerű őshüllőből lett." És az? :D:D (ezért hoztam fel a dínót meg a tyúkot"


A sort az első egysejtűig lehet folytatni, amelyik közvetlenül élettelen anyagból jött létre (abiogenezis) puszta fizikai-kémiai törvényszerűségből, vagy hihetsz teremtő Istenben/istenekben.


"Konkrétan mi a f*** az az űr!? Hol van vége? Elvégre valami biztosan van"


Nincs vége. Ha lenne vége, akkor végtelenül túl is lehetne lépni rajta. Így vagy úgy, mindenképpen oda lyukadsz ki, hogy hozzá kell szoktatnod magad a végtelen fogalmához. Vannak dolgok, amiknek nincs vége, és kész.


"Ezen kívül ha mi (emberek) élünk akkor ebbe a hatalmas világegyetembe miért ne alakulhatott volna ki máshol is ilyesféle élet??"


Senki nem mondta, hogy nem alakulhatott. Viszont az élet kialakulásának valószínűsége még optimális körülményeket feltételezve sem ismert, optimális körülmény pedig még a hatalmas Univerzumban sem olyan sok van, az általunk belátható, és ilyen szempontból vizsgálható Univerzumban még kevesebb, és olyan hely, ahol konkrétan találtunk is volna életet, nincs egyáltalán.


A "stbstb.."-re, mint világgal kapcsolatos kérdésekre nem tudok válaszolni.

2014. aug. 8. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!