Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Valaki el tudná nekem érthetőe...

Valaki el tudná nekem érthetően magyarázni a Horizont problémát?

Figyelt kérdés
Sokfelé olvastam az interneten, dokumentum filmekben is hallom sokszor, de nem egészen értem a lényegét.

2014. aug. 8. 20:43
1 2 3
 1/27 Tom Benko ***** válasza:
LÉnyegében arról van szó, hogy a klasszikus Ősrobbanás-elmélet szerint a Világegyetem egyes részei között semmilyen fizikai kapcsolat nem jöhetett létre, mivel túl messze vannak egymástól, viszont a nagyléptékű homogenitás arra utal, hogy volt köztük. Ennek megoldására vetették fel a kozmikus infláció hipotézist, ami szépen kisimítja az egyenetlenségeket.
2014. aug. 9. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 A kérdező kommentje:
Tehát az ősrobbanáskor keletkezett fény sem juthatott el pl az Univerzum legtávolabbi pontjaiba, mert azok a fénynél gyorsabban tágultak a térrel együtt?
2014. aug. 9. 10:15
 3/27 anonim ***** válasza:
73%
A fénysebességet lehetetlen meghaladni, ha még is így lett volna, akkor az ősrobbanás feketelyukakat lökött volna szét a világban, mert a fénysebesség hátránya, hogy ilyen sebességnél végtelenné válik a tömeg fogalma, tehát minden ami fénysebességgel halad, és tömege van, az magába roskad atomi szinten. Nem ismerem ezt a fogalmat, de a fénysebesség fogalmával tisztában vagyok. Azért mert ez a legérdekesebb ^^ hisz lehetőséget ad az időutazásra.
2014. aug. 9. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 A kérdező kommentje:
De maga a tér gyorsabban tágult a fénynél, ez tény. Sokkal gyorsabban.
2014. aug. 9. 11:42
 5/27 anonim ***** válasza:
16%
a tér talán, de a benne lévő anyag valószínűleg nem.
2014. aug. 9. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 A kérdező kommentje:
Ha csak talán lenne, akkor nem lenne leírva hogy a másodperc tört része alatt már naprendszer méretű volt az univerzum(vagy multiverzum). Tehát akkor igencsak gyorsabb volt a fényél.
2014. aug. 9. 14:05
 7/27 anonim ***** válasza:
Az ősrobbanás nincs 100 százalékosan megmagyarázva. Az anyag nem lehet gyorsabb a fénynél. Ez alap fizika. Ha belegondolsz, és tényleg volt egyáltalán ősrobbanás, akkor az idő is a terünkkel együtt alakult ki. Mi volt akkor 1 másodperc? Még ezt sem lehet tudni. Bármi is történt, nem az volt az, hogy az anyag gyorsabban lökődött ki a fénynél. Tömeggel rendelkező testek nem képesek erre.
2014. aug. 9. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 A kérdező kommentje:
Maga a tér gyorsult gyorsabban a fénynél. Az nem anyag. Abban magában van az anyag.
2014. aug. 9. 20:57
 9/27 anonim ***** válasza:
Te az anyagra céloztál az utolsó előtti hozzászólásodban. A tér a fénynél gyorsabban tágult. Ezt nem kérdőjelezem meg. Valószínű. Ellenben az anyag nem képes erre. Ennyi a lényeg.
2014. aug. 9. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 Wadmalac ***** válasza:
100%

Hm, a fénysebesség az anyag és elektromágneses sugárzás (meg a gravitációs hullámok) TÉRBEN való terjedésére határsebesség.

Magának a térnek a fénysebességnél gyorsabb tágulását nem tiltja.

2014. aug. 11. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!