Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mely bolygókon, mikor (legköze...

Mely bolygókon, mikor (legközelebb) és miért lesz (szokott lenni) Napfogyatkozás?

Figyelt kérdés
2014. aug. 10. 09:04
 1/4 anonim ***** válasza:

Hogy melyik égitesten és pontosan mikor, azt nem tudom, de azért lesz, mert valami az adott bolygó és a Nap közé kerül, mondjuk a bolygó holdja. Persze ezt a Naprendszerre értettem. Ha a mindenséget nézzük, akkor szerintem minden másodpercben van épp valahol, de lehet, hogy elég csak a galaxisunkban "szétnézni" ugyanezen eredményért...


Az ok persze ugyanaz.

2014. aug. 10. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 hollófernyiges ***** válasza:
A napfogyatkozáshoz az kell, hogy legyen egy akkora test, ami a bolygón el tudja takarni a Napot. Legközelebb szerintem ilyen a Jupiteren van, a négy nagy hold valószínűleg van akkora, de nem számoltam utána.
2014. aug. 10. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Az időbeli adatoknak csillagászati annalesekben lehet utánanézni.

Napfogyatkozás akkor jön létre egy bolygó egy pontján, ha ott valami eltakarja a napot. Ez a valami egy másik bolygó, vagy a bolygó egy holdja. Mivel a bolygók térben helyezkednek el, az kell, hogy a megfigyelő, a takaró bolygó/hold és a nap egy vonalba Essen. ekkor a napról érkező fénysugarakat az objektum eltakarja, leárnyékolja. Ha azon a ponton egyszerre a teljes nap takarásban van, teljes napfogyatkozásról beszélünk, ha csak részben, akkor részlegesről.

2014. aug. 10. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Teljes napfogyatkozás legközelebb (térben) valóban a Jupiteren lehetséges, azonban részleges napfogyatkozás a Marson is megfigyelhető. Annak ugyanis olyan kicsik a holdjai, hogy a teljes napfogyatkozáshoz nem takar ki elég nagy területet a Napból. Sőt, olyan kicsik, hogy szabad szemmel nem is biztos, hogy észrevehető egy marsi napfogyatkozás.
2014. aug. 10. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!