Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mi a neve ennek a növénynek?...

Mi a neve ennek a növénynek? Mérgező?

Figyelt kérdés

A kertben találtam, és tudni szeretném, hogy mi ez. Készítettem róla néhány képet:


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]



A válaszokat előre is köszönöm :)



2014. aug. 10. 19:50
 1/10 anonim ***** válasza:
0%
Szimpla dudva. Nem mérgező, de én azért nem enném meg... xD Tyúkok anno nálunk, mikor még voltak rendszeresen ettek ilyet. Aztán megetettem velük azt a sárga virágot, és kifeküdtek.
2014. aug. 10. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Ozmium42 ***** válasza:
Pokolvar libatop?
2014. aug. 10. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat :)

Akkor nem figyelek rá nagyon

2014. aug. 10. 20:28
 4/10 anonim ***** válasza:
0%

Ez kérlek szépen a csattanó maszlag nevű gyomnövény (dísztnövényként is tartják néhol, mert szépen fejlett állapotában elég dekoratív). Valóban mérgező, méghozzá igen erősen. Azonban egyik alkaloidját (atropin) a szemészetben használják, mert pupillatágító hatású. Lehetőleg ne edd meg, mert ugyan hallucinogén szerként is ismert és néha használt, de a hatásos és halálos adagja között nagyon kicsi a különbség. Ráadásul viszonylag rövid idő alatt és visszafordíthatatlanul elbutul tőle a használója (már ha nem dobja fel a talpát tőle előbb).


[link]

[link]

2014. aug. 10. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Amit a kérdező mutatott az minden csak nem csattanó maszlag
2014. aug. 10. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Ozmium42 ***** válasza:
100%
Az biztos, hogy nem csattanó maszlag.
2014. aug. 10. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Libatop lehetne, de annak tök más színe van... Bár így utólag gondolkodva, lehet hogy a képminőség, fényviszonyok, a monitorom színbeállításai vagy ezek együttes hatása tévesztett meg. A csattanónak sötét méregzöld, míg a libatopnak fakó középzöld színűek a levelei.


Kérdező, ha a növény felső végén apró, szürkés színű göböcskék egész fürtje van a szárra közvetlenül ránőve, akkor tényleg libatopféle. Ha viszont nagy, gesztenyeházra emlékeztető, de annál jóval megnyúltabb, három irányban tagolt termése van, amely 1-3-as csokrokban nő a növény szártöveiről, akkor bizony csattanó maszlag lesz. Nézz még hasonlót a környékén, hátha találsz ezen leírásoknak megfelelőt közöttük.

2014. aug. 10. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
Valahogyan ismerős nekem ez a növény, de nem vagyok száz százalékosan biztos abban, hogy az-e, amire gondolok. Mégpedig azért nem, mert amire én gondolok, az kékes színű, ez meg szinte smaragd zöld. A nevét sajnos nem tudom egyiknek sem. Ezért a gyomnövényeknek való utánajárását javaslom és utána az élettani hatásainak megnézését is!
2014. aug. 11. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

"Libatop lehetne, de..."


Itt számodra ismeretlen libatopfajokkal ismerkedhetsz:

[link]


Egyébként esélyes amit már írtak:

[link]



A daturának teljesen más habitusa van:

[link]



De mindegy, mérgező mindkettő.

[link]

2014. aug. 11. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


A maszlagot egyből kizártam ránézésre, de tény, hogy kicsit hasonlít hozzá

2014. aug. 11. 11:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!