Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Eltérő izotópszámú részecskék,...

Eltérő izotópszámú részecskék, valamint töltéssel rendelkező részecskék cellás ábrázolása?

Figyelt kérdés

Sziasztok!



Sajnos középiskolában nem tanultam olyat hogy hogyan kell felírni egy részecske elektronszerkezetét, ha például eltér az izotópszáma, vagy a részecskének töltése van (augusztus 27.-én kritérium dolgozatot kell írnom kémiából). Csak olyat tanultam, hogy a periódusos rendszerben szereplő részecskéket hogyan kell ábrázolni cellás ábrázolással.



A következő minta feladatokról lenne szó: (illetve, ha valami magyarázatra szorul kérlek magyarázzátok el)


[link]



Válaszotokat előre is köszönöm


2014. aug. 13. 17:23
 1/3 anonim ***** válasza:

Az elektronszerkezet szempontjából mindegy, hogy az atom melyik izotópjáról van szó, mert a különböző izotópok csak a neutronok számában különböznek.


A H izotópok elektronszerkezete (ugyanaz):

H: 1s1; [↑ ]

D: 1s1; [↑ ]

T: 1s1; [↑ ]


Amekkora negatív töltéssel rendelkezik az ion, annyi elektront kell elhelyezni még az atom elektronpályáin (az energiaminimum, Pauli és Hund elvek értelmében).

T-: 1s2; [↑↓]

C: 1s2 2s2 2p2; [↑↓] [↑↓] [↑ ][↑ ][ ]

O: 1s2 2s2 2p4; [↑↓] [↑↓] [↑↓][↑ ][↑ ]

O2-: 1s2 2s2 2p6; [↑↓] [↑↓] [↑↓][↑↓][↑↓]

F: 1s2 2s2 2p5; [↑↓] [↑↓] [↑↓][↑↓][↑ ]

F-: 1s2 2s2 2p6; [↑↓] [↑↓] [↑↓][↑↓][↑↓]

2014. aug. 13. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ nagyon sokat segítettél vele.



Egy olyan kérdésem lenne, hogy cellás ábrázolásnál -0,5, illetve +0,5 spin is be kell rajzolni, vagy csak elég például 1s2 / 2s2 2p4??

2014. aug. 13. 22:05
 3/3 anonim ***** válasza:

Az 1s2 2s2 ... az nem a cellás ábrázolás, hanem az elektronszerkezetet jelöli (de ezt írtam is), ezt azért írtam a cellás ábrázolás elé, hogy áttekinthetőbb legyen, tehát:

Atom: elektronszerkezet; cellás ábrázolás

2014. aug. 14. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!