Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Hány köbméter csapadék esik...

Hány köbméter csapadék esik egy hektár termőföldre egy óra alatt egy csendes nyári esőben?

Figyelt kérdés
2014. aug. 14. 13:58
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
73%
Egy és kétszáz között.
2014. aug. 14. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 2xSü ***** válasza:
100%

Egyszerű térfogatszámítás.


Ha mondjuk óránként 1 mm (0,001 m) csapadék esik (ez úgy egy elég csendes eső kb.), és ha tudjuk, hogy 1 ha = 10 000 m², akkor már csak meg kell szorozni az alapterületet a vízréteg magasságával:


0,001 m * 10 000 m² = 10 m³

2014. aug. 14. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
61%
Vajon miért pontozták le az első válaszadó válaszát? Hiszen a második válaszadó számítása beleesik az első válaszadó által meghatározott intervallumba...
2014. aug. 14. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Kicsit offolom a kérdésemet: én szeretném tudni meló előtt, hogy 1 vagy 200 köbméter vizet kell elhordanom. Te nem?
2014. aug. 14. 22:08
 5/12 anonim válasza:
100%
Az első válaszoló meg szeretné tudni, hogy mit takar nálad a csendes eső. Ilyen fogalmakból nem lehet konkrét számértékeket megadni.
2014. aug. 14. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Ez világos, de én még nem tapasztaltam soha olyan esőt, aminél láttam 200szor intenzívebbet. A választ megkatpam, nem is értem sceptic miért offolt.
2014. aug. 14. 22:24
 7/12 anonim ***** válasza:

Ha az első hozzászólásomból nem tűnt volna ki, azért, mert igazságtalannak éreztem az első válaszadó lepontozását, miközben egy teljesen korrekt választ írt a kiírt kérdésre.


Egyébként pedig lehet hogy te nem tapasztaltál 200-szor intenzívebb esőt, de a Távol-Keleten, monszun idején bőven több mint 200-szor intenzívebb esők esnek, mint mondjuk a Szaharában a nyári időszakban. És mivel azt sem adtad meg, hogy a Föld mely pontján laksz, így mindegyiket számításba kell venni, hogy választ lehessen írni a kérdésedre.


Tessék, itt egy újabb hozzászólásom, amit le lehet pontoznod :) Hajrá, ess neki!

2014. aug. 15. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Azért is felpontozom. :D

Sceptic, a stílusod alapján úgy gondolom, 15 és 65 év között lehetsz valahol. :D

A csendes nyári esők intezitása között senki fejében ne alakuljon már ki több, mint 10szeres intenzitáskülönbség, tartom továbbra is. Azt is, hogy hülyeséget kérdeztem.

2014. aug. 15. 08:01
 9/12 anonim ***** válasza:

Én pedig hogy az oldal szabályzatában leírtak megszegésével kötöttem bele a kérdésbe, de ezek szerint nem feleslegesen. Ennek örülök :)


Az életkoromra vonatkozó tipped viszont talált :D

2014. aug. 15. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Mostmár megöl a kíváncsiság, hogy az eddig mért legintenzívebb esőben hány mm esett egy óra alatt. Én ilyet találtam:"...előfordul hogy 20-30 mm csapadék is leesik RÖVID IDŐ ALATT". Valaki valami konkrétummal tud szolgálni?
2014. aug. 15. 19:43
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!