Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Ha megszabjuk hogy egy Szupern...

Ha megszabjuk hogy egy Szupernova energiájának az értéke 1, akkor mennyi lenne az értéke egy Hipernovának egy Gamma kitörésnek egy Kvazárnak. ?

Figyelt kérdés
Minden energiakitörést vegyünk átlagosnak.

2014. aug. 18. 17:37
 1/5 anonim válasza:
0%
Ezt így hiábavaló latolgatni és nem is értem, hogy mi szükséged van rá, de ez tényleg nem ilyen egyszerű. :)
2014. aug. 18. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Miért? Egyszerűen a robbanásuk energiájának az összehasonlítására vagy más néven a nagyságrendjükre vagyok kiváncsi. :)
2014. aug. 18. 18:07
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Van ilyen egység is. 1 foe = 10^44 J körülbelül egy szupernóva energiájának felel meg:

[link]

[link]


A hipernóva energiája néhány száz foe:

[link]


A gamma-kitörések energiája, ha jól értem, 1 foe körül van, bennük az az extra, hogy ez egy percen belül szabadul fel:

[link]


A kvazárok meg inkább a galaxisokkal mérhetők össze. A wikin azt írják, hogy tipikusan nagyjából 10^40 watt teljesítményen sugároznak, azaz NAPONTA nagyjából 10 foe energia jön ki belőlük. (Érdekességképpen: úgy becsülik, hogy a legnagyobb ismertből 3 foe jön ki PERCENKÉNT.)

[link]

2014. aug. 18. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Ó, és elfelejtkeztem az xkcd-linkről a szupernóvákkal kapcsolatban, pedig az jó: [link]
2014. aug. 18. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ! A kvazár nem semmi egy cucc.
2014. aug. 20. 10:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!