Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » A fizikusoknak vagy a matemati...

A fizikusoknak vagy a matematikusoknak kell rendelkeznie nagyobb intelligenciahányadossal ahhoz hogy jelentős felfedezéseket tegyenek?

Figyelt kérdés
Itt nem feltétlenül az IQ ra gondolok,inkább a zsenialitásra.

2014. aug. 21. 10:27
1 2
 11/16 anonim válasza:
59%

Zsenialitás mindenhol kell, csak éppen a matekban és fizikában nehezebb "gondolkodni". Elvontabb, nehezen érthető fogalmak vannak, így nehezebb velük bánni. Szerintem mindkét tudományban hasonlóan kell zseniálisnak lenni, hogy "felfedezz" valamit.

Egyébként ez az Edison/Tesla vita érdekes. Edison sikeresebb és ismertebb, de ismerve az ötleteiket és életüket én is Teslát mondanám "klasszikus zseninek", persze Edison is bőven átlagon felüli elme volt...

2014. aug. 25. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 Wadmalac ***** válasza:
52%

Sehol sem állítottam, hogy Tesla értéktelenebb lett volna Edisonnál. Itt ez a habzószájú emberke nem képes felfogni, amit írtam, hogy Edison nevéhez több szabadalom fűződik és sikeresebb élete volt. Ez tény.

De mint elején írtam, az ő sikeréhez többet szolgált a szorgalom és ambíció, mint az ösztönös zsenialitás. Ő az a fajta volt, aki addig rágott egy problémát, amíg akár véres izzadtsággal el nem érte a sikert. Jellemző rá, hogy kutatólaborjában csak álló falióra volt, jelezve, hogy a kutatónak nincs munkaidő vége, csak ha az eredmény megvan.

Én nem kisebbítem Tesla érdemeit, de Edison lefikázása is iszonyatos tudományos tájékozatlanságra utal. :)

2014. aug. 26. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
67%
Wadmalac, szerintem tudod, hogy a vitához két figyelő ember kell. Ezért javaslom, hagyd a fenébe.
2014. aug. 26. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 Wadmalac ***** válasza:
59%

#13:

Teljesen igazad van, csak ez mindig gyengém volt, képtelen vagyok alkalmazkodni a vitaképtelenséghez. :)

2014. aug. 26. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
19%
Kedves kérdező, nekem erősen úgy tűnik, hogy valami youtube-videóból, vagy hasonló súlyú forrásból próbálod megítélni Edison érdemeit. Tesla is zseni volt, Edison is. Miért muszáj egy vitából mindenképp utálni az egyik felet? Nőj már fel!
2015. nov. 8. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Szeretlek titelet❤❤💚💛💛💚❤💚💛💚❤❤💛💚💚❤💛💛💚💚💛❤💚💛💛
2020. nov. 25. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!