Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Egymással genetikai szempontbó...

Egymással genetikai szempontból viszonylag kevés hasonlóságot mutató embereknél nagyobb eséllyel fordul elő meddőség? Vannak erre vonatkozó kutatások?

Figyelt kérdés
Arra gondolok, hogy pl. egy elszigetelt afrikai illetve egy óceániai törzsből származó ember között nagyobb lehet a genetikai eltérés, mint másoknál, lehetséges, hogy emiatt akár meddő párt is alkothatnak, bár egyébként képesek lennének az utód létrehozására? Tehát az ember is egy gyűrűfaj lenne? Tudtok hasonló témában cikkeket?
2014. aug. 22. 11:14
 1/3 Ozmium42 ***** válasza:
100%
Nem hiszem. Még sosem hallottam róla, hogy távoli rasszok között ne lenne lehetséges a keveredés. Ha ilyen létezne, akkor az komoly politikai szenzáció lenne, mert kétségbe vonná, hogy egy fajba tartoznak, és a szélsőjobb tuti felkapta volna. Én ilyen körökben tájékozott vagyok, és nem találkoztam ilyen érveléssel.
2014. aug. 22. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ha kiserletes szempontbol nezzuk a dolgot, akkor vegulis a kerdes lenyege az, hogy ket populacio kozott ugy akarunk genetikai tavolsagot merni, hogy a populaciok kozti szaporodasi hatekonysagot osszevetjuk a populacion beluli szaporodasi hatekonysaggal. Ha elvonatkoztatunk attol, hogy emberekrol beszelunk, es mondjuk egereken akarnank hasonlot csinalni, akkor a kovetkezoket kene figyelembe venni:

- Egyetlen egerpar nem ad eleg adatot, tehat tenyleg populaciok kozotti merest kell vegezni, a legjobb, ha mindenki mindenkivel parosodhat.

- Szukseg van egy olyan csoportra, ahol az “A” populacio egyedei vannak osszezarva, ahol a “B”, es ahol vegyesen az “A+B” egyedei. Meghatarozott ido mulva meg lehet merni a novekmenyt minden populacional (termeszetesen szigoruan azonos korulmenyek kozott, hogy ez ne befolyasolja a kiserletet). Ekkor ha barmi kulonbseg van, az csakis genetikai lehet.

Gondolom, most mar erted, hogy emberre miert nincs es nem is lesz soha ilyen adat.


Ha elmeleti genetikai oldalrol nezzuk, akkor a meddoseg novekedeshez az ismert fajoknal (pl ecetmuslica) a genom jelentos atrendezodese szukseges, tehat hatalmas inverziok es transzlokaciok. Vagyis hogy a krmoszomak strukturaja jelentosen megvaltozzon. Ilyesmit tudtommal embernel nem irtak le.

2014. aug. 22. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
53%
valójában a génkészlet 1:1ben ugyan az, csak kinek mi van bekapcsolva meg ilyenek
2014. aug. 23. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!