Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Szerintetek van élet a halál...

Szerintetek van élet a halál után?

Figyelt kérdés

2014. aug. 23. 10:41
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
90%
Igen, már egy csomóan meghaltak, de én még mindig élek (és sokan mások is).
2014. aug. 23. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim válasza:
Néha má r az is jo ha van élet ha halál ellöt...
2014. aug. 23. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:

1-es, Epic Win. :D


Én túl komplexnek tartom a természetet ahhoz, hogy a halálunk után megszűnjünk teljes egészében.


Olvastam nem rég egy olyan cikket, hogy két amerikai professzor ennek megválaszolásán tevékenykedik. Úgy gondolják, hogy az agytekervényekben olyan kvantumrészecskék vannak, melyek tárolják az információt, tudatunkat és az információ megmarad. Így ha meghalunk és megszűnnénk, akkor sérülne az információmegmaradás törvénye. Ez persze csak egy elmélet. Lehet azzal támadni őket, hogy már idősek és félnek a haláltól, ezért csinálják ezt. Másfelől meg megint kvantumelmélet jön a képbe itt is, ezt pedig nagyon nehéz nem félreértelmezni sok esetben. Épp ezért van, hogy a sok ezoterikus mindig, minden hülyeségével a kvantummechanikára hivatkozik. Egy hozzá nem értő embernek nagyon könnyű úgy elmagyarázni, hogy az én kis humbugjaimat támassza alá.

Nem tudom mennyi ennek a cikknek az igazságtartama, de még ha igaznak nem is, de érdekesnek találtam, ezért osztottam meg ezt.

2014. aug. 23. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
Ja.
2014. aug. 23. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 Ozmium42 ***** válasza:
Szerintem nincs. A tudatunk a testünk tulajdonsága, halál után a testünk tönkremegy, a tudatunk pedig nem tud enélkül létezni.
2014. aug. 23. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
27%
Igen,Ozmium,csak csupán fordítva igaz: testünk a tudatunk tulajdonsága. Minden tudat. És mindennek Buddha természete van.
2014. aug. 23. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 Ozmium42 ***** válasza:
Rendben, akkor mutass nekem egy test nélküli tudatot, mert tudat nélküli testet sokat lehet látni, fordítva csak a mesékben, de ott sem mindig.
2014. aug. 23. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
30%
hát nem duálisan kell ezt elgondolni, kedves Ozmium
2014. aug. 23. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
52%
Az hogy hogyan zsonglőrködsz a szavakkal maradjon csak az irodalom területén kedves utolsó.De tudod ez tudományos kérdés.
2014. aug. 23. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
Élet a halál után? Bár bizonyítani nem tudom, szerintem ez teljesen irracionális dolog. Csak a hívők és a vallásosak gondolják hogy van.
2014. aug. 23. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!