Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Melyik az a képlet a kvantumme...

Melyik az a képlet a kvantummechanikában, amely tartalmazza a Planck-állandót és amely pl. azt írja le, hogy a mikroszkopikus világban pl. van hullám-részecske kettősség?

Figyelt kérdés
Szóval ugye ha a Planck állandó mondjuk 5,8 lenne a nagyobb tárgyakra is vonatkoznának a kvantummechanika törvényei. Pl egy asztal lehetne egyszerre két helyen stb. A kérdés hogy melyik az a képlet, amely leírja pl. azt, hogy egy részecske lehet két helyen egyszerre? Nem vagyok képzetlen. Értek hozzá, úgyhogy normális válaszokat várok.

2014. aug. 27. 15:16
 1/5 anonim ***** válasza:

Ha értesz hozzá akkor itt megtalálod:

[link]

2014. aug. 27. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

A határozatlansági reláció [link]


[link]


értesz hozzá :) azért ez elég alap dolog egy "hozzáértőnek", bocs de ez elég durva volt a végén

2014. aug. 28. 03:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Elnézést, de aki ért a témához, az nem tesz fel ilyen kérdéseket, mert tudja, hogy a hullám-részecske kettősség nem egy képlettel leírható dolog, hanem egy általános jellemzője mind a korábban korpuszkulárisnak tartott anyagi részecskéknek, mind pedig a korábban folytonos mezőkkel és hullámokkal leírt sugárzásoknak (elektromágneses tereknek).


A Planck-állandót általában minden kvantummechanikai képlet tartalmazza, mivel az energia, impulzus és impulzusmomentum kvantáltságában is ez a mennyiség játszik fontos szerepet.


Az "egyszerre két helyen levés képletét" leginkább két darab "egy helyen levés"-t leíró hullámfüggvény szuperpozíciójával lehet megadni. De ez egy állapot, nem egy képlet.

2014. szept. 3. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Teszem hozzá, hogy az "értek hozzá" kijelentést sok fizikus félve, vagy egyáltalán nem meri használni- főleg nagy közönség előtt- mert a témában még sok a megválaszolatlan kérdés.
2015. ápr. 18. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Előző hozzászólónak:


Ez akkor az illető fizikusok baja. Az "értek hozzá" ugyanis nem azt jelenti, hogy "minden kérdésre tudom a választ", hanem, hogy "ezt tanultam sok évig, és tisztában vagyok vele, hogy melyek a tudásunk határai ebben a témában". Szemben a nagyközönséggel, akik nem vagy csak alig tudnak valamit.


Mellesleg az eredeti kérdésre szimbolikus és tömör formában akár de Broglie képlete is válasz lehet, mert az teremt kapcsolatot egy adott impulzussal bíró részecske és a hozzá asszociálható anyaghullám hullámhossza között.

2015. ápr. 19. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!