Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Az ABC háromszögben AB=BC,...

Az ABC háromszögben AB=BC, ABC=80. O a háromszög belső pontja úgy, hogy OAC  = 40, OCA  =30. Mekkora a BOC ?

Figyelt kérdés

Az ABCD téglalap síkjában úgy helyezkedik el a K pont, hogy az AK és AD szakaszok metszik a

BC oldalt. B-ből a KD, C-ből az AK egyenesre állított merőlegesek M-ben metszik egymást. Mutassuk meg, hogy ha MK, akkor MKBC !


Ha tudnátok segíteni nagyon megköszönném és ha van valamilyen ábra azt is küldjétek légyszi.


2014. aug. 30. 09:55
 1/6 A kérdező kommentje:
A kérdés és az alatta levő feladat 2 külön feladat.
2014. aug. 30. 09:56
 2/6 anonim ***** válasza:
Nálam értelmezhetetlen karakterek is vannak a nagybetűk között! Így érthetetlen a kérdés!
2014. aug. 30. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Abc szög 80 fok

oac szög 40 fok

oca szög 30 fok

2014. aug. 30. 18:00
 4/6 anonim ***** válasza:

Így már érthető a kérdés?

[link]

2014. aug. 30. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

A második feladatba három javítást csináltam ( AD helyett DK lehet, és a két jelet). Nézd meg, hogy így jó-e?

[link]

Ez egy mozgatható ábra.

Elárulod, hol házi feladat ez?

2014. aug. 30. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Első feladatot úgy csinálnám hogy AOC szög 110 fok. Ahol a CO szakasz metszi az AB oldalt jelöltem D betűvel. DOA szög 70 fok. DAO 10 fokos így az ODA szög 100 fokos.Ebből kitudjuk számolni ODB szöget ami 80 fokos, így CBD háromszög egyenlőszárú háromszög. BOD is egyenlőszárú lesz ( pontosan nem tudom miért, ha megtudnád magyarázni azt megköszönném, én arra tippelek hogy BCD szög= OBD-vel.) Ha egyenlőszárú akkor BOD szög = ODB-vel, tehát 80 fok. És ebből következik hogy COB szög 180-80 = 100 fokos. Ha nem jól gondolkodtam légyszi írdd le hogyan kéne. A feladatokat a matektanárunk küldte nyárra és iskoláig megkéne csinálni.
2014. aug. 31. 09:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!