Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Valóban igaz, hogy a légyölő...

Valóban igaz, hogy a légyölő galóca fogyasztásakor fellépő tudatállapot-változást a tej semlegesíti?

Figyelt kérdés
Nem akarom kipróbálni, csak mint tudományos kérdés, érdekel, akárcsak a gombák világa.
2014. szept. 4. 00:29
 1/10 anonim ***** válasza:
36%

A gyilkos galóca mérgét csak a gyors májátültetés semlegesíti, márpedig gyorsan nem kapsz májat.

Ergo bevisznek a kórházba, kapsz fájdalomcsillapítót, és végignézik, ahogy pár óra alatt meghalsz.


Különben nem toxin van benne, csak egy olyan fehérje, amit a májad nem tud feldolgozni.

2014. szept. 4. 04:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Napfonat ***** válasza:
0%
Tehát akit galócamérgezéssel szállítanak kórházba, az tuti hogy meghal?
2014. szept. 4. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 Wadmalac ***** válasza:
32%

Ha időben kap gyomormosást és még beértek, mielőtt a mája totál tropa lett, akkor van esélye. Még ha a mája fele elhalt is, az tud regenerálódni szép lassan.

De én erre nem lottóznék.

2014. szept. 4. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 gromo ***** válasza:
95%

A kérdésben nem a gyilkos galóca, hanem a légyölő galóca fogyasztása szerepel, nagyon nem mindegy. A légyölő galóca méreganyaga a muszkarin, ami a szervezetbe bejutva paraszimpatikus aktivitást hoz létre ( fokozott nyálelválasztás, hányinger, szédülés, és enyhe bódultság, álmosság, esetleg hallucinációk). Mérgezése igen ritkán halálos csak, általában kezelés nélkül is pár óra alatt lezajlik.

Ha a muszkarin felszívódott, azt a tej már nem semlegesíti. Ha közvetlenül az elfogyasztást követően iszik tejet az illető, esetleg csökkentheti a felszívódását. A felszívódott muszkarin paraszmpatikus hatásainak az ellenszere az atropin.

A gyilkos galóca amatoxint tartalmaz, amely valóban igen mérgező, a máj fehérjeszintézisét zavarja meg s pusztítja a májsejteket. A légyölő galócában ilyen nincs.

2014. szept. 4. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Ööö, csak megjegyszem, sehol, senki nem említett GYILKOS GALÓCÁT és HALÁLOS MÉRGEZÉST, hanem LÉGYÖLŐ galócáról és TUDATÁLLAPOT-MODÓSULÁSRÓL volt szó.
2014. szept. 4. 15:03
 6/10 Wadmalac ***** válasza:
Engem #1 megvezetett, el is felejtettem, hogy eredetileg légyölő volt. Mea culpa. :)
2014. szept. 4. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Wadmalac ***** válasza:
A tejzsír mindennek lassítja a felszívódását a gyomorban. Ennyi lehet a hatás, mert a muszkarinra bárminemű tej hatásról nem hallottam és most sem találok.
2014. szept. 4. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 hardenberg válasza:

Semmi hatással nincs rá. A tej max. a gyomorban és a bélrendszerben hat (fosat, vagy megköt bizonyos anyagokat, nehezíti a felszívódásukat) de ha már a "trip" elkezdődött, nem fogja leállítani. Én is remélem hogy csak tudományosan érdekel a kérdése, mert nem hiába hívja a népnyelv a légyölő galócát bolondgombának...

Valahol azt hallottam, hogy a pszichiátereknek van olyan gyógyszerük, amellyel le tudják állítani a tudat-állapot változást, szóval létezik ilyen szer, de azt nem a közértben árulják.

2015. márc. 31. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

"Én is remélem hogy csak tudományosan érdekel a kérdése, mert nem hiába hívja a népnyelv a légyölő galócát bolondgombának... "



Közkeletű tévedés. Valójában a párducgalócát hívták bolondgombának, abban ugyanis sokkal több van a légyölő galócában is található hatóanyagból.

2015. márc. 31. 16:05
 10/10 anonim válasza:
100%
Egyébként a légyölő galócának kivételesen nincs májkárosító hatása. A haláleset nagyon ritka és a mérgezés tünetei pár óra alatt elmúlnak.
2020. okt. 12. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!