Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » A neutrális zsírok és a...

A neutrális zsírok és a trigliceridek ugyanazok? Tehát a két szó szinonímája egymásnak?

Figyelt kérdés
2010. jan. 18. 16:41
 1/6 anonim ***** válasza:

Ez egy jó kérdés :-)

Azt tudom,hogy egy neutrális zsír glicerinből és 3 zsírsavból épül fel.


"trigliceridek, amelyek a glicerinnek három molekula zsírsavval képzett észterei."


ezt találtam róluk.

Szerintem ugyanazok.

2010. jan. 18. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Én is ez alapján gondoltam ugyanannak őket :) Ezek szerint nem vagyok egyedül :)

Köszi szépen!

2010. jan. 18. 17:22
 3/6 anonim ***** válasza:
igen ugyanazok.
2010. jan. 18. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Szerintem a neutrális zsírokba a mono és di gliceridek is beletartoznak.
2010. jan. 18. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Igen a válasz egyértelműen ugyanaz. Amennyiben a digliceridek is bereltartoznának a neutrális zsírokba, akkor a foszfatidok is idetartoznának, de mivel a foszfatidok nem neutrális zsírok az az semleges zsírok (hanem amfipatikusak= kettős oldhatóságúak)ezért nem tartoznak oda. Tehát a neturrális zsírokba csak a trigleciredek tartoznak vagy esetleg én ide sorolnám a viaszokat... ami egy primerzsíralkohol és egy primer zsírsav kondenzációjával jön létre:) de ha nagyon belegondolunk akkor mondhatjuk azt h igaza volt a felettem szólónak ...ha egyértelműen arra gondolunk h mono vagy di-glicerid az az más oldallánca nincs cska 1 zsírsav ,annak a glicerinnek.


De azért a legésszerűbb az ha csak a triglicerideket és a viaszokat soroljuk ide.

2010. jan. 19. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

áhhh logika

nem minden diglicerid foszfatid, de minden foszfatid diglicerid

2010. jan. 21. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!