Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Hogy érhetem el, hogy egy...

Hogy érhetem el, hogy egy villám oda csapjon be ahová szeretném?

Figyelt kérdés
egy nagy tömegő,nem magas tárgyról lenne szó,tehát nem mozgatható,és van körülötte 2db fa.

#fa #villám #alacsony #tárgy #érhetem el #oda csapjon be #ahová szeretném #nagy tömegű #nem mozgatható
2014. szept. 12. 00:50
 1/5 2xSü ***** válasza:
100%
A villámok nem oda csapnak be, ahova szeretnénk. Egy villámhárítóval lehet ugyan az esélyeket növelni, hogy oda csapjon be, de ez sem 100% ugye… Alapvetően csak egy jól földelt, jó vezetőképességű, a fáknál jóval magasabb „antenna” kell. De ez sem feltétlenül jelenti azt, hogy oda villám be is fog csapódni.
2014. szept. 12. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Egy nagyobb lufi, nagyon vékony fémvezeték.

A többit már tudod.

2014. szept. 12. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Wadmalac ***** válasza:
100%

#2:

Franklin megúszta élve. Mázlija volt. :)

De az sem azon múlt, hogy lufi helyett papírsárkányt használt. :)


Egyébként bármilyen villámcsalogató eszközre igaz, ha a töltéshalmozódás lassabb, az eszközöd nem odacsalni fogja a villámot, hanem megakadályozni, mert levezeti a feszültséget, mielőtt átütne.

ezért úszta meg franklin bácsi is. :)

2014. szept. 12. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ha te magad csinálod a villámot...


https://www.youtube.com/watch?v=FY-AS13fl30


ez kissé más mondjuk, de jó lehet.

2014. szept. 12. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Rakéta.

Ha még egy fémszálat is húz maga után, tuti a siker.

Normálisan ez egy homokkal megtöltött vödörben végződik, az pedig le van földelve.

2014. szept. 12. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!