Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Lehet a nyulak kommunikációja...

Ozmium42 kérdése:

Lehet a nyulak kommunikációja ilyen fejlett?

Figyelt kérdés
Pár évvel ezelőtt volt egy nyulam, aminek egyszer csalánt adtam enni. Nem tudta, hogy nem ehető, ezért elkezdte rágcsálni, majd láttam rajta, hogy a csalán megcsípte a nyelvét, mert nyújtogatta, és tüsszögött, meg a fejét rázta. Később ugyanennek a nyúlnak kölykei születtek, és mikor újra tettem be csalánt, azok már nem próbálták megenni, és persze együtt voltak az anyjukkal. Lehet, hogy az anyjuk figyelmeztette őket, hogy a csalán nem ehető?
2014. szept. 17. 19:30
 1/7 anonim ***** válasza:

Szerintem ehhez nincs szükség különösebben fejlett kommunikációra. Az is magyarázhatja a jelenséget, hogy a kis nyulak csak olyan dolgokat esznek, amikhez látják az anyjukat is hozzányúlni. Ez még öröklött viselkedési forma is lehet.


Esetleg próbáld ki, hogy egy csalánt még nem látott felnőtt nyulat raksz be közéjük, és aztán adsz nekik csalánt. Én csak akkor kezdenék kommunikációra gyanakodni, ha a felnőtt nyúl sem nyúl hozzá (((hű, micsoda szójáték))).


Utóirat: Nem vagyok biológus, és pláne nem etológus, csak megengedtem magamnak, hogy laikusként tippeljek egyet.

2014. szept. 17. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Pár évet kellene várni az ismételt kísérletre, mert jelenleg nem áll módomban állatokat tartani.
2014. szept. 17. 19:44
 3/7 anonim ***** válasza:
Ki mondta, hogy a csalán nem ehető? :) Nyugodtan bevacsorázhatsz belőle, semmi bajod nem lesz tőle. Bár nem tudom, de szerintem a nyulaknak sem.
2014. szept. 17. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Úgy értettem, hogy azért nem ehető, mert csíp. Egy mezei a nyúl a mezőn nem ezzel fog táplálkozni.
2014. szept. 17. 22:29
 5/7 anonim ***** válasza:

Nem ettél még csalánlevelet, ugye? Szinte egyáltalán nem csíp, alig érezni. Sokkal kevésbé, és sokkal rövidebb ideig, mint a külső bőrfelületen. Csupán néhány másodpercig érezni, aztán bármiféle viszketési nyom nélkül elmúlik.

Nem kötözködésből írom, de tényleg így van.

2014. szept. 17. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
A nyulam evett, láttam, hogy reagált. Nem élvezte.
2014. szept. 17. 23:29
 7/7 anonim ***** válasza:

A tiéd nem szerette a csalánt, az enyém meg a sütőtököt. Ennyi egyéniségük azért van. A kisnyúl pedig először azt eszi, amit az anyja is, nagyobb korában majd többet próbálkozik.

Amúgy nem olyan rossz a kommunikációjuk, csak legtöbbször túl halk és diszkrét az embernek :)

2014. szept. 19. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!