Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Hogyan alakultak ki?

Hogyan alakultak ki?

Figyelt kérdés

Valaki kérem dobjon egy olvasmányt, hogy hogyan és melyik emberfajból alakultak ki a mai etnikumok: Zsidők, Négerek, indiaiak, Japánok, kinaiak és a többiek!


U.i: egyszerüen, tegnap éjjel e-miatt nem tudtam rendsen aludni mert ezen agyaltam, hogy ez vajon hogyan történhetett és azóta se sikrült helyre tennem!


Előre is köszönöm a linket, olvasmányt, jöhet privátba de ha van időd és kedved netalántán még energiád is akkor szívesen olvasom a Te megfogalmazásodban...



2014. szept. 17. 22:29
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Emberfaj egy van (homo sapiens). Mindegyik megnevezett etnikum ugyabból származik.


Ehhez nem kell semmti sem elovlasni.

2014. szept. 17. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

A Földön élő összes ember egy fajhoz tartozik, a Homo Sapiens Sapienshez.

Az összes rassz is.

2014. szept. 17. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

...és akkor a Neandervölgyi emberrel mi van, kihalt, teljesen?

Nem tudom elképzelni ezt a sok etnikumot egy fajból, vannak írások arra utalva, hogy melyik etnikum mikor alakulhatott ki dátum i.e: 976, vagy század(11), vagy netalántán korszak(kőkorszak).


Nagyon köszi az eddigi válaszokat!

2014. szept. 17. 23:34
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

"Nem tudom elképzelni ezt a sok etnikumot egy fajból,"


Na ugye csak hogy a természet néha a képzeletet is képes felülmúlni? ;-)

2014. szept. 18. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Ne haragudj, de te hanyadik osztályos vagy? Suliban nem tanították még ezt? Minden más emberfaj kihalt, igen, és csak a homo sapiens van.

A rasszok meg sokszor az éghajlati különbségek miatt alakultak ki. A legelső ember pedig néger volt, ugyanis Afrikából származik a homo sapiens. Aztán ahogy elvándorolt északra meg másfele, úgy változott az evolúció miatt.

A bőr pl. azért fakult ki, minél északabbra ment az ember, mert ott kevésbé süt a nap, és a sötét bőrrel nem tudott elég D-vitaminhoz jutni a szervezet.

Persze ezek a változások sok-sok generáció alatt, akár évezredek alatt következtek be, az evolúciós kiválasztódás folytán: egyszerűen azok maradtak jobban életben, akiknek a tulajdonságai életrevalóbbá tették őket azon az éghajlaton. Melegebb éghajlaton a barnább bőr tesz ellenállóbbá, hidegebb égövön meg a halványabb. De mondom, ez csak egy példa, mindennek megvan az oka, de nem vagyok biológus, ezért nem tudom tudományosabban elmagyarázni.

Remélem, azért ez is segített.

2014. szept. 18. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

A neandervölgyi az egy másik emberi faj, de az már kihalt.

A rasszok pedig mind egymásból alakultak ki, ill. a közös afrikai ősből - de attól még mindegyik ugyanaz a faj.

Közben szétvándorolt az egész Földön - de még nem különböznek anyira, hogy külön faj legyen, és most már nem is fognak, mert nagyon lecsökkentek a távolságok, és sok a vegyes házasság.

2014. szept. 18. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

5-ös vagyok megint, és még annyit tennék hozzá, hogy biológiai megfogalmazás szerint csak akkor számít 2 élőlény külön fajnak, ha nem tudnak szaporodóképes utódot létrehozni, pl. a ló és a szamár külön faj, mert ugyan lehet őket keresztezni, és utóduk is lesz, ami az öszvér, de az öszvér már nem tud szaporodni.


Az emberek viszont bármilyen vegyesházasság során szülnek utódokat, amik ugyanúgy fognak tudni szülni újabb utódokat.

2014. szept. 18. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
2014. szept. 18. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Kösz a válaszokat!
2014. szept. 19. 16:15
 10/10 anonim válasza:
igazából a földönkivüliek telepítették ide az embereket..:)
2014. szept. 19. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!