Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Lehetséges lenne zárt térben...

Lehetséges lenne zárt térben esőfelhőt létrehozni?

Figyelt kérdés
2014. szept. 29. 18:55
 1/5 anonim ***** válasza:
Sima felhőt csináltak már, így szerintem a dolog lehetséges lenne, de költséges is. A a kérdés, hogy Mennyire lenne "természetes"? Ha csak szimulálni kéne, s irányítottan lehetne beindítani az esőt, az egyszerűbb volna. Ha egy spontán működőt kéne, ahhoz szerintem már óriási tér kellene.
2014. szept. 29. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Wadmalac ***** válasza:

Igen. Pl. Otthon a kuktában.

Csak kicsik a cseppek és az edényfalon át elég rosszul látszik.

Minden gőzfelhő tulajdonképpen felhő kicsiben és amint túltelített (adott nyomáson-hőmérsékleten), máris esőfelhő.

2014. szept. 30. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Villámlást? Esetleg gömbvillámot? Jégesőt?
2014. szept. 30. 08:37
 4/5 anonim ***** válasza:
Létezik olyan barlang, ahol gyakoriak a felhők.
2014. okt. 2. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Wadmalac ***** válasza:
100%

"Villámlást?"

[link]

"Esetleg gömbvillámot?"

Állítólag ez is sikerült Tesla bácsinak, annak ellenére, hogy ma is csak hipotézisek vannak arra, mi is ez tulajdonképpen.

"Jégesőt?"

Nagyon miniben jó lesz?

Óvatosan satuba fogott szódáspatron, oldalra néző nyílással, elé teszel rezsóval együtt egy forrásban lévő edény vizet, hogy a gőze a patron előtt szálljon fel, aztán (védőkesztyű, védőszemüveg meg Q nagy óvatosság) egy kalapáccsal, szöggel kiereszted a széndioxidot a felszálló gőzön át. A miniatűr jégeső nem feltétlenül jön össze, mert ahhoz nagyon tömény gőz kell, de szerintem megelégszel a produkált mini hóeséssel is.

2014. okt. 2. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!