Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » THC molekula nehezebb mint a...

Crystalclear kérdése:

THC molekula nehezebb mint a levegő elvileg, mennyi idő alatt ér talajt?

Figyelt kérdés

Nem használok drogokat de érdekel pár kérdés illetve kénytelen vagyok ilyen baromságokkal foglalkozni mivel él a környezetemben drogozó:

Részletesen:

-Ha a THC molekula nehezebb mint a levegő

-Alap esetben normál gravitációs sebességgel zuhan?

-A meleg levegőben a levegőmolekulák ritkábban helyezkednek el ezért a levegő felfelé száll,pl radiátorok felett

-Hozzájuk képest hogyan viselkedik a THC moelkula?

A szoba alap meleg hőmérsékletéhez igazodva ugyanolyan arányban lesz ritkább egy bizonyos térfogatban mint a szobában lévő őt körülvevő levegő?


-Tehát egymáshoz viszonyított helyzetük ugyanolyan arányú lesz mint ha nem volna fűtés a szobában és a THC molekula lefelé zuhan a levegő molekulák között?


-Ha a szén dioxid pohárból pohárba önthető akkor egy nála szerintem jóval nehezebb THC molekula szintén ilyen sebességgel esik a talaj felé és ott lerakódik elvileg.


-Tehát ha valaki pl este füvet szív egy szobában(majd feltételezhetően szellőztet) reggelre a THC molekulkák leérnek már a talajig?És csak a radiátorok mentén jutnak ismét a magasba?

Vagy eleve lerakódnak a talajra és a tárgyakra szilárdan?


Ha én belépek a szobába másnap lesz a levegőben THC molekula vagy már a taslajon lesz mind esetleg a radiátrok mellett állandóan cirkulálódik felfelé és megy a légáramlattal?Vagy ha lerakódik pl a füstel együtt amivel száll akkor szilárdan odatapad a felületekreés nem tudja a légáramlat felvinni ismét?



2014. okt. 6. 11:49
 1/6 Wadmalac ***** válasza:
100%

Azok a THC molekulák nemigen fognak ott röpködni (persze valamennyi mindenképpen, de annyi semmiképpen, hogy te a füvezős emberke után másnap mérhető mennyiséget beszipákolj). Azok inkább a szálló pernyeszemcsékben és gyantacseppecskékben vannak jelen. Az lassan leülepszik, lecsapódik.

Ha egy mondjuk 2X4 méteres szobában, szellőzés nélkül beszuszogod valakinek az 5-10 perces cigizésének a füsjét-gőzét, akkor esetleg kerülhet a szervezetedbe kimutatható mennyiségű THC.

De egyébként a jó redvás nénikéjét annak, aki olyan pofátlan, hogy odafüstöl az orrod alá, főleg zárt légtérben.

2014. okt. 6. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Igaz, hogy a szén-dioxid pohárból pohárba önthető, de a levegő CO2 tartalmának eloszlása az egész szobában azonosnak vehető. A termo-áramlások miatt.

Ha a radiátorok mellett felszáll, akkor a padlószinten oda kell "folynia"! Tehát áramlik.

"... mivel él a környezetemben drogozó:"

Ha ez azonos lakást jelent, vagy te menj el, vagy őt rugd ki...

2014. okt. 6. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 4/20 válasza:

A THC nagy részét a haverodba fogod megtalálni. :)

Amúgy jelentéktelen az a mennyiség amenyi a levegőben marad. Én minden képpen megtiltanám, hogy a szobába szivjanak. (Én is kimegyek mindig). De a minimum az nyitott ablaknál kellene csinálnia, vagy vegyen egy vaporizert. Ja mégvalami, 3 perces szellőztetéssel megoldható a problémád.

2014. okt. 7. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Wadmalac ***** válasza:

Ahhoz egyébként szerintem 5 perc elég a füstölő ember társaságában, hogy egy drogfelismerő kutya akár órák múlva is felkapja a fejét, ha elszvingelsz előtte.

Hát még, ha a többi ruháid folyamatosan ott pácolódnak a füstben.

2014. okt. 7. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat jöhet még..


Még az a kérdés marad hogy mi lesz a THC molakulákkal?Mi bontja le őket?És mikor?


Amúgy nem is a THC-től tartok hanem a THC mellé kevert egyéb teljesen ismeretlen vegyületektől(letép egy ismeretlen gazt hegyi növényt az alpokban és bekeveri a marihuana közé súly gyarapítónak majd eladja) amik a THC-vel együtt ki tudja miféle hatásokat képesek kiváltani.

2014. okt. 7. 12:25
 6/6 A kérdező kommentje:

Az egész drog liberalizációs ötlet azért veszélyes mert a drogokat keverve is használják.


És nem lehet a pálinkához az alkoholhoz hasonlítani mert pálinkát csak az iszik aki akar,a drog meg száll a levegőben.


Rengeteg tanulmányt olvastam hogy pl a cigarettába kevert fenciklidin (a ketamin testvére,vélhetőleg a ketamin is ugyanezt okozza) a kisgyerekeknél visszafordíthatatlan agykárosodást okoz passzívan belélegezve.

2014. okt. 7. 12:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!