Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » A Man in black 1 és 2 zárójele...

Ozmium42 kérdése:

A Man in black 1 és 2 zárójelenete lehet egyszerre igaz?

Figyelt kérdés

Eltekintve attól, hogy külön-külön nem igazak.


https://www.youtube.com/watch?v=OKnpPCQyUec


https://www.youtube.com/watch?v=kL3SGR85ymY


2014. okt. 12. 19:43
 1/8 anonim ***** válasza:

Ha külön-külön nem igaz - akkor egyszerre hogyan lehetne?

Amúgy:

- egy galaxist nem lehet megfogni és odébb tenni. Mivel CSAK a gravitáció tartja össze - ezért nem lehet fala (mert az gyorsan odavonzana mindent) és ha valaki elmozdítaná, az bizony összerázná a csillagokat rendesen.

- a "kis szekrény" és a "nagy szekrény" között volt egy pár apró, leheletfinom különbség. Kíváncsi vagyok, mennyit veszel észre ezekből?

2014. okt. 12. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

"Ha külön-külön nem igaz - akkor egyszerre hogyan lehetne?"


Fantázia. Ez nem egy tudományos film, hanem sci-fi vígjáték. Feltételezzük, hogy lehetséges, hogy a Galaxis egy üveggolyóban van, vagy egy szekrény belsejében elfér a világunk.


Az lehetséges-e, hogy ez a kettő egymás mellett, egymásnak ellentmondásmentesen teljesüljön?


Szerintem nem, mert az első verzióban a kifelé zoomolásnál nem látszik a szekrény. Bár láttam olyan magyarázatot, hogy a szekrényajtó párhuzamos Univerzumokat választ el, az üveggolyó pedig egy Univerzumon belül galaxisokat.

2014. okt. 12. 22:27
 3/8 anonim ***** válasza:
Fantáziában minden lehetséges. Pont ez a szép benne... és ezért nem kell egy az egyben elhinni.
2014. okt. 12. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
A MiB univerzumon belül viszont elvárható (elvileg), hogy konzisztens legyen a saját szabályaihoz.
2014. okt. 12. 23:12
 5/8 anonim ***** válasza:
De ez a szabály tetszőleges lehet.
2014. okt. 13. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Wadmalac ***** válasza:
100%

"A MiB univerzumon belül viszont elvárható (elvileg), hogy konzisztens legyen a saját szabályaihoz."

Kicsit az egész azt akarja sugallni, hogy éppen hogy NINCS SZABÁLY. Minden máshogy van, mint ami nekünk logikusnak tűnő szabály lenne.

De azért jelentős filozófiai mélységeket nem kell ebben keresni. Ezért aztán stabil konzisztenciát sem.

Én elégedett vagyok azzal is, hogy a 3. rész időhurkába nem került TÚL sok ellentmondás.

Az egész trilógia szórakoztató sci-fi kategóriában még kifejezetten kevés, tudományos szempontból zavaró elemet tartalmaz. Persze nem úgy, hogy tudományosan hajdenagyon helytálló, hanem úgy, hogy ügyesen elkerüli az ilyen kérdéseket.

2014. okt. 13. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Kiemeltem a kérdést, mert magára a feltett kérdésre úgy érzem, hogy nem érkezett válasz.


A két verziót külön-külön igaznak feltételezzük, mondjuk a saját filmjükben igaznak.


A kérdés az, hogy logikailag lehetséges-e, hogy ez a kettő egyszerre is igaz legyen, vagy kizárják egymást?

2014. okt. 18. 01:04
 8/8 Wadmalac ***** válasza:

Szerintem nem üti egymást. Legalábbis amint gondolatban engedélyezed a multiverzumokat és a 3 feletti térdimenziókat.

Onnantól egy női retikülben is lehet egy teljes másik világegyetem kapuja.

2014. okt. 18. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!