Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Létezik szilárd ammónium-hidro...

Létezik szilárd ammónium-hidroxid?

Figyelt kérdés

Szerintem nem, de ki tudja...?

Az ammónia vízben való oldódása egyensúlyi folyamat és elvileg az oldódás iránya exoterm.


2010. jan. 24. 18:16
 1/5 anonim ***** válasza:
Úgy tudom, hogy a hélium kivételével minden elem és vegyület megszilárdítható.
2010. jan. 24. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Az előző válaszólónak igaza lenne, de nem vette számításba, hogy olyan vegyület, hogy ammónium-hidroxid(NH4OH) nem létezik, csak ionos(oldott) formában. Azért, mert a nitrogén ekkor 5 atommal kapcsolódna, márpedig ekkor nem lenne a vegyületnek nemesgáz szerkezete. Tehát nem lehet sem kikristályosítani, sem megfagyaztani. Ez amúgy emelt szintű érettségire felkészítő anyagokban szokott benne lenni(akkor is apró betűvel).
2010. jan. 24. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Rengeteg vegyület van ami csak folyadékban létezik, ahogy az elöttem szóló helyesn mondta ilyen vegyület nincs mert az ammónia gáz vízben oldva. Az exoterm nem az oldódás iránya hanem tulajdonsága, jellege.Hőtermelő.Én páramentesítőbe kalciumkloridot csináltam két hete mészhidrát + sósavval az is hőtermelő folyamat, de ha ugyanezt karbonáttal csináltam volna az már endoterm(hőelnyelő) folyamat lett volna.
2010. jan. 24. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, hasonlóan gondoltam én is.

Igen elírtam: nem az "oldódás iránya", hanem az oldódás irányába exoterm a folyamat.

2010. jan. 24. 19:46
 5/5 anonim ***** válasza:

Azt szoktuk mondani, hogy az ammónium hidroxid nem létező vegyület, csak elvi jelentőségű. Vizes oldatban NH4+ ill OH- ionokra disszociált formájában van jelen.


A valóságban azonban az NH4OH is kikristályosítható extrém körülmények között, igen kis mértékben, nagy mennyiségben igen hidegben is ionokra disszociált állapotban fordul elő.

2010. jan. 25. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!