Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mit kell eltalálnia egy...

Ozmium42 kérdése:

Mit kell eltalálnia egy elektron gerjesztő fotonnak, ha az elektron hullámként viselkedik az atommag körül, és nem egy konkrét ponton helyezkedik el?

Figyelt kérdés
2014. okt. 22. 16:49
 1/2 anonim válasza:
A foton is ugyanannyira tud hullám lenni, mint az elektron, úgy tudom. Szóval szerintem ha Heisenberg-Schrödinger-féle atommodellben gondolkodunk, akkor itt nem csak "eltalálásról" van szó, hanem bonyolult hullámfüggvényekről és valószínűségszámításról is. Nem hiszem, hogy most sokat segítettem, de nem biztos hogy ilyen platformon kapsz szakértő választ.
2014. okt. 22. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Valóban az a lényeg, hogy az elektron hullámfüggvénye és az EM sugárzás hullámfüggvénye kellően átlapoljon a térben.
2014. nov. 29. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!