Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mi a valószínűsége annak,...

Loránt Gergő kérdése:

Mi a valószínűsége annak, hogy egy 8 kg-os dinnye 30°C hőmérsékleten felugrik a másfél méter magas platóra?

Figyelt kérdés
A fizikatanárunk szeret néha ilyen értelmetlennek tűnő, de valahogy mégis megoldható kérdéseket feltenni, állítólag statisztikus fizikát alkalmazva lehet kiszámolni.

2014. okt. 30. 12:09
 1/6 A kérdező kommentje:
statikus fizika, nem statisztikus :D elírtam
2014. okt. 30. 12:27
 2/6 anonim ***** válasza:
Nekem a statisztikus fizika jobban tetszett.
2014. okt. 30. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Igazad van, jól írtam le órán ezek szerint, de interneten mindenhol statikusként teszik fel a kérdés, pedig csak statisztikus fizikás elméleteket találok.
2014. okt. 30. 13:16
 4/6 anonim ***** válasza:

Itt már vannak válaszok:

www.gyakorikerdesek.hu/tudomanyok__termeszettudomanyok__6235511-s-o-s-fizika-feladat-hogy-oldom-meg-a-kovetkezo-feladatot

2014. okt. 30. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

A kvantummechanika alapján lehet kiszámolni. Kell hozzá annak a potenciálgátnak a magassága és szélessége, amit le kell győzni, meg a részecske (ez esetben a dinnye) energiája, amit itt a termikus mozgás ad. A dinnye hullámfüggvényét én a termikus mozgásból eredő energiájú síkhullámnak venném, és kiszámolnám, hogy mekkora a transzmissziós együttható a potenciálgátra. Ez megadja a valószínűséget.


Ha csak statisztikus fizikát lehet alkalmazni, akkor a Maxwell-Boltzmann eloszlás alapján kell megnézni, hogy 30 fokon a (8 kilós :)) részecskék mekkora százalékának van annyi energiája, hogy le tudja győzni a plató magasságából adódó helyzetienergia-különbséget.

2014. okt. 30. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Középiskolás szinten ez minden csak nem megoldható.
2014. okt. 30. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!