Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Miért van az, hogy Magyarorszá...

Miért van az, hogy Magyarországon nincsenek rendes vízesések?

Figyelt kérdés
Nyilván az a kézenfekvő válasz erre, hogy nincsenek magashegységek, de vízeséshez nem feltétlenül kellenek magas hegyek...
2014. nov. 1. 23:14
1 2 3
 1/30 anonim válasza:
Hat a termeszeti adottsagok miatt ugyebar. Nincs olyan esese a vizeknek, hogy lezuduljon mint egy vizeses mert teruleti szintkulonbsegek sem nagyok. Nagyjabol ez a szintkulonbseg az ami kell egy vizeses kialakulasahoz nem? :))
2014. nov. 1. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:

[link]


Azért ez a visegrádi vízesés nem rossz :)

2014. nov. 1. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 A kérdező kommentje:
Utolsó: ja, csak ha utánanézel, az valójában nem Visegrádon van, hanem Erdélyben. Én is majdnem elhittem...
2014. nov. 1. 23:49
 4/30 anonim ***** válasza:

Magyarország egy medencében terül el. Nincsenek hegyek. Amik vannak, azok sem túl meredekek, mert régen képződtek vetődéssel és már lekoptak. Ráadásul nincs olyan hegyünk, ami a hóhatár fölött lenne, így nincsenek igazán nagy hegy patakjaink. Lehet okolni Trianont, amiért nincsenek amerikai filmeket idéző hatalmas vízeséseink :D


Egyébként ez a 7 talán kielégíti a vízeséses vágyaidat: [link]

2014. nov. 2. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:

Mit nevezel "rendes vízesésnek"?

Nagy mélységbe, aránylag kis vízhozammal (Angel) [1], vagy kisebb mélységbe, de igen nagy vízhozammal[2]?

[1] Nálunk nincsenek olyan mélységű szakadékok, amik a folyó útjában állnának;

[2] A két nagyobb folyónk, "laposon" folyik.

2014. nov. 2. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 A kérdező kommentje:

"Magyarország egy medencében terül el. Nincsenek hegyek. Amik vannak, azok sem túl meredekek, mert régen képződtek vetődéssel és már lekoptak. Ráadásul nincs olyan hegyünk, ami a hóhatár fölött lenne, így nincsenek igazán nagy hegy patakjaink. Lehet okolni Trianont, amiért nincsenek amerikai filmeket idéző hatalmas vízeséseink :D "



Okolom is... én nagyon szeretem Magyarországot, imádok itt élni, csak valahogy olyan dühítő, hogy ilyen szegények vagyunk lélegzetelállító természeti csodákban... nem azt mondom, hogy egyáltalán nincsenek, de nekünk mindenből valahogy csak kicsi jutott. A legnagyobb természetes vízesésünk 10 méter magas, a legmélyebb tavunk 60 méter mély, a legnagyobb hegyünk alig több, mint ezer méter magas, a legnagyobb erdőségünk 1000 négyzetkilométer... miközben a Dél-Dunántúl nagyságú Szlovéniában minden van, tele van elképesztő látványosságokkal. Azon a kis területen vannak szelíd dombok, magashegységek, félelmetes zuhogók, hegyi patakok, szurdokok, magashegyi tengerszemek, tengerpart... Mo.-n valahogy nincsenek olyan "lenyűgöző" léptékű dolgok, minden mérsékelt, átmenetes, kicsi. Az egyetlen, ami igazán meglepő méretű, az a Balaton, az tényleg egy kincs az országnak. Én rettenetesen hiányolom a magas hegyeket meg nagy kiterjedésű erdőket Magyarországról...

2014. nov. 2. 11:57
 7/30 anonim ***** válasza:

Szlovákiának nincs is olyan mezőgazdasága, mint nekünk.

A hegyekkel nem lehet jóllakni.

2014. nov. 2. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 A kérdező kommentje:

Szlovéniát írtam.


És ma már egy fejlett ország nem a mezőgazdaságából él.

2014. nov. 2. 18:09
 9/30 anonim ***** válasza:

Mindegy.

Ennek az országnak még fontos a mezőgazdaság.


Ha nem tetszik lehet menni.

2014. nov. 2. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 A kérdező kommentje:

Fingod nincs a gazdaság működéséről. Soha nem hallottad még, hogy minél fejlettebb egy ország, annál kevésbé a mezőgazdaságából él, igaz?

Írni se tudsz.

2014. nov. 2. 19:16
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!