Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Miért van ekkora udvara a...

Zsana1495 kérdése:

Miért van ekkora udvara a Holdnak, mint ma este? Innen lentről, több méter széles, és nagyon vastag gyűrűje van. Mi okozza ezt?

Figyelt kérdés
2010. jan. 26. 20:29
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Magas páratartalom, köd. Ahogy a fénye megcsillan az apró vízcseppeken.
2010. jan. 26. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
Bocs h nem a kérdésre felelek,én is megfigyeltem.Érdekes és nagyon szép:).Köszi h feltetted a kérdést,kiváncsi vagyok a válaszokra:)
2010. jan. 26. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a mostani szmog is szerepet játszik benne, legalábbis ha Bp-n nézed. :D Amúgy igen, főképp a páratartalom.
2010. jan. 26. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Ez egyfajta "halo jelenség" a nagy magasságokban kialakuló jégkristályok a felelősek érte. Sokféle halo jelenség létezik, hogy konkrétan melyik látható, az többek között függ a jégkristályok méretétől, méreteloszlásától, és elhelyezkedésüktől is. Ebből adódóan léteznek többszörös halo jelenségek is, azonban nyilván jóval ritkábbak. A Nap körül is láthatóak ezek a jelenségek, csak a relatíve nagyobb fényesség miatt talán nehezebben vehető észre. Nagyon fontos a levegő tisztasága és nyugodtsága, ezért jobbára éjjeli jelenség és ezért gyakoribbak a Holddal kapcsolatos megfigyelések
2010. jan. 27. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.:) Nagyon érdekesek!:O
2010. jan. 27. 11:45
 6/9 anonim válasza:
Szia én is láttam és nem tudtam mire vélni nagyon szép volt:)Én Zemplénben láttam.Most már én is meg tudtam hogy miért is lehetett.Köszi hogy feltetted a kérdést:)
2010. febr. 1. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:

Az egyik farkasos fórumon írta valaki hogy az idén a februári a legerősebb, legfényesebb telihold, belinkelt egy angol cikket is róla, ha érdekel, fent van a www.wolfdog.org weboldalon a fórumban.

A gyűrű minden bizonnyal a hideg és a pára miatt van

2010. febr. 2. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
A nagy holdudvart a levegő páratartalma okozza. A sok lebegő vízcsepp szórja a fényt, és ez okozza nemcsak a holdudvar nagyságát, hanem a holdudvar kékes színű árnyalatát is.
2010. febr. 2. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Amúgy érdekes, mert akkr ikor észrevetemm természetesen másoknak is szóltam, hogy nézzék meg milyen szép, és jópáran mondták, hogy nem látták. MEg volt aki a gyűrűt látta, de a hold körüli "fekete foltot" azt meg nem...
2010. febr. 3. 14:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!