Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mi az oka annak, hogy az...

Mi az oka annak, hogy az emberi szem felszíne apró hatszögekből tevődik össze?

Figyelt kérdés

Az gondoltam tökéletesen sima, de nagy részletességű fotókon látható, hogy a felszíne hatszög mintás, mint a rovarokénak. Mi ennek az oka, hogy ilyenre fejlődött?

[link]


2014. nov. 11. 13:18
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem tudom, én egy db hatszöget sem láttam egyik képen sem
2014. nov. 11. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Az utolsó előtti fotón látható hatszög mintázat. Szerintem valami hatszögmintás dolog pl. fényforrás tükröződése.
2014. nov. 11. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ja látom csak előbb nekem nem töltötte be azt a képet

Az a lámpának a tükröződése lesz valószínűleg

2014. nov. 11. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Szerintem is a lámpa tükörképe. A linkelt cikkben nézd meg felülről a hatodik képet. (A szöveg előttit számoltam elsőnek.) Ha a mintázat a szemhez tartozna, akkor szerintem nem így görbülne. Nekem úgy tűnik, hogy egy görbe objektum tükröződik a szemen.
2014. nov. 14. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 BringaManó ***** válasza:

Igen, tükröződés lesz az. Sok képen látszik, hogy nem a szem felületéhez igazodik a minta, de talán az eredeti galériában itt még jobban látható, hogy köze nincs:

[link]

2014. nov. 14. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!